Kuningamäe kardirajal toimub 12 tunni kestvussõit

Esimene Kuningamäe 12 tunni kestvussõit hobikartidega toimub Põltsamaa Kuningamäe kardirajal 21. juulil keskpäevast südaööni. Võistluse korraldajaks on MTÜ Kardispordiklubi Saduküla, eestvedajaks noored kardispordihuvilised.

Kaspar Kallasmaa, üks ürituse korraldajatest, on ise sõitnud kardivõistlusel kuulsal Le Mansi ringrajal. Kuningamäe kestvussõidu korraldamine sai ehk väikese tõuke ka sealt. See on Eestis uudne võistlus, põnev väljakutse meeskondadele ja sõpruskondadele, elamuse saavad nii sõitjad kui ka pealtvaatajad. Võistlus korraldatakse kardispordi propageerimiseks ning sõiduoskuste arendamiseks ja kinnistamiseks.

Võistlus algab kell 12 ja südaööl autasustatakse parimaid. Igas tiimis on lubatud minimaalselt neli ja maksimaalselt kaksteist sõitjat. Võistluse võidab meeskond, kes läbib hobikardiga 12 tunni jooksul enim ringe. Sõidu jooksul on lubatud kartautosid oma äranägemise järgi tankida ja sõitjat välja vahetada.

„Võistlevate sportlaste jaoks on kindlasti oluline pidada meeskonna ja masinaga rajal vastu 12 tundi. Muidugi püüeldakse selle magusama lõppeesmärgi ehk võidu poole ning vähemoluline ei ole ka auhind, mille nimel tasub pingutada ja õige strateegia paika panna, sest võitjameeskond saab osalustasu tagasi,“ lausus Kallasmaa.

Lisategevusena on võimalik tutvuda erineva ajastu kartautodega, sealhulgas piiluda ka kardimootori sisse, tutvuda kartautode tehnoloogia, selle arengu ja tänapäevaste võimalustega. Üritus on pealtvaatajaile tasuta. Terve võistluse vältel on avatud kohvik. Kardirada pakub ka majutusvõimalust.

„Võistlusele registreerimine on lõppenud, kokku on tulemas 10 võistkonda, ligi 100 võistlejat. Seega on oodata põnevat kestvuslahingut. Kõik, kes sellel aastal mingil põhjusel osaleda ei saanud või registreerimisega hiljaks jäid, saavad tuleva aasta suureks sündmuseks end varakult vormi viia. Kindlasti ei jää see võistlus viimaseks, plaanis on seda korraldada igal aastal ning oleme kaalunud eraldi firmadevahelist võistlust,“ sõnas Kaspar Kallasmaa, kes on suure osa elust veetnud kardiroolis, alustades sõitmist kaheksa-aastasena. See annab võidusõidustaažiks 13 aastat. Viimased viis aastat on ta käinud sõitmas Baltikumi piiridest väljas ning neist olulisemad on olnud Euroopa meistrivõistlused ja maailmameistrivõistlused. Seega on noormees kogenud väga palju võistlusi ja sõitnud ka kuulsal Le Mansi ringrajal.

Kardispordiklubi tegutseb juba 30 aastat Põltsamaa linna serval asuval Kuningamäe kardirajal, mis on aastatepikkuse arendustöö käigus kujunenud mitmekülgseks vaba aja veetmise kohaks. Kardirada on peamiselt mõeldud võistluskartide jaoks, kuid kompleksi kulude katteks ja pideva arengu eesmärgil tegeldakse hooajati ka hobikardi laenutusega. Tegemist on ühega vähestest hobikardi teenust pakkuva võistluskardirajaga Eestis.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus