Kuningamäe kardirajal peeti tänuüritus

Mittetulundusühingu Kardispordiklubi Saduküla eestvedajad Peeter ja Toomas Kallasmaa korraldasid tunnustamisõhtu toetajatele ja koostööparneritele, kes on järjepidevalt kaasa aidanud selle spordiala edendamisele Põltsamaa lähedal Kuningamäel ning puhke- ja tervisekompleksi väljakujundamisele. Sündmusel õnnistas Kuningamäe kardirada EELK Põltsamaa Niguliste koguduse õpetaja Markus Haamer.

Ta nimetas kardirada tervislikku ja perekeskset vaba aja veetmist soosivaks spordi- ja turismirajatiseks, kus näeb sportimas peresid nii Põltsmaa kandist kui kaugemalt.  

Riigikogu liige ja ettevõtja Aivar Kokk avaldas arvamust, et Põltsamaa vallavalitsus toonase vallavanema Tiit Kulu juhtimisel tegi aruka otsuse, kui Kuningamäe kardiraja paarikümne aasta eest kardispordiklubile Saduküla hallata andis. “Soovime ja loodame, et Kuningamäelt võrsuks tulevikuski tipptasemel kardisportlasi ja et siin saaks kaasa elada väärikatele võitudele,” lausus ta.

“Kuningamäe kardirajast on saanud nüüdisaegsete hoonete ja kauni väljanägemisega turismiobjekt, mis on aidanud Põltsamaa piirkonnal paremini Eestimaa turismikaardil püsida,” ütles Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots.

Toetamisest sovhoosiaegadel

Spordi toetamisest möödanikus rääkis kunagise Saduküla sohvoosi direktor Aavo Aru, kes meenutas, kui keeruline oli tollal majandil peaenergeetiku Peeter Kallasmaa juhtimisel tegutsenud tehnikaspordientusiastidele kartautot muretseda. “Rajooni põllumajandusjuhtkonnast kostis näiteks arvamusi, et kui sovhoosil majandusnäitajad parajasti kõige paremad pole, ei tohiks lubada ka kartautode ostmist. Lõpuks leidsime  lahenduse, kuigi üks toonane ametnik ütles siiski sellise lause, et sa, Aavo, pead end ikka igasuguste asjade sisse mässima. Aastakümneid tagasi Sadukülast alguse saanud kardisporditraditsioonide püsimajäämine ja arenemine Kuningamäel teeb aga tõeliselt rõõmu,” meenutas ta.

Hästi hooldatud rada

“Kuningamäe on kogu Eestis üks paremini hooldatud kardiradu. Meie klubi on sellel rajal osalenud Väino Allipere memoriaalvõistlusel, kus kaks korda järjest, 2011. ja 2012. aastal ka võitjaks tulime,” ütles Tartumaal tegutsev kardispordiklubi Heveko Racing Team juht Viktor Kors, kes põllumajandusttevõtjana tegeleb kartulikasvatusega.

“Kardispordi käekäigule Kuningamäel on aidanud kaasa iga väiksemgi toetus, samuti julgustav sõna, hea nõuanne. Kui rääkida konkreetsetest isikutest, siis väga palju panustas kardisporti Villu Reiljan,” ütles oma kõnes Peeter Kallasmaa. Jõgevamaa kardispordiloo kujundamisel ja arenemisel peab Kallasmaa väga oluliseks ka tuttavate, sõprade ja pereliikmete toetust.

Kardispordiklubi Saduküla tunnustamisõhtut juhtis sihtasutuse Põltsamaa Lossi Arendus juhataja Aare Järvik, muusikalist vaheldust pakkusid Esku külakapell ja põllumajandusettevõtjast rahvamuusik Lembit Paal.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus