Kuningamäe kardirajal kihutati võidu 33. korda

Möödunud laupäeval peeti Põltsamaal Kuningamäe kardirajal 33. Jaanikart, kus Jõgevamaa tehnikasportlastest oli edukaim Kaspar Kallasmaa.


Võistluste avamisel meenutas peakorraldaja Peeter Kallasmaa, et algul peeti võistlust Sadukülas, mistõttu oli ka nimeks Saduküla Jaanikart. Võistluste nime silmas pidades märkis Kallasmaa oma kõnes ka fakti, et kohal on mitmeid Jaane. Võistlustules oli Jaan Jürgens, üheks kohtunikuks aga vabariiklikku kategooriat omav Jaan Haukamägi. Võistluste väljakuulutamise au sai endale  Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots. 

Hoiab keha ja vaimu värske

Põltsamaa tehnikasportlane, masinaklassi KZ võistleja Kaspar Kallasmaa tõdes, et hiljuti võidetud Baltimaade meistritiitel tugevdab tema eneseusku. “Tugevaim konkurent on Rokas Baciuška Leedust,” ütles Kaspar enne eelfinaali. Selles sõidus saavutaski esikoha Baciuška, finaalis tuli aga võitjaks Kaspar Kallasmaa. Paljude Põltsamaa kandi pealtvaatajate hulgas olid talle kaasa elamas, soovituste ja ergutushüüetega toetamas vanaisa Peeter, vanaema Tähti, isa Toomas ja ema Annika, Kuressaares pereaarstina töötav tädi Katrin ja teised lähedased.

“Ükski võit ei tule kergelt ning eriti peab edu nimel pingutama paar päeva enne võistlust,” ütles Rotax Minimax klassis esikoha saavutanud Karl Markus Sei isa Ahto Sei.

“Karl Markusele pakkusid konkurentsi mitu edukat sportlast. Olen Kuningamäe kardirajal ka ise võistelnud, kusjuures ka siinsel esimesel võistlusel üheksakümnendate aastate algul. Raja infrastruktuur on arenenud nii võistlejate kui ka pealtvaatajate poole pealt,” lisas ta.

“Kardivõistlused ja võistlejad on jäädvustamiseks head inspiratsiooniallikad,” ütles võistlusel kaameraga ringi liikunud Põltsamaa fotograaf ja filmilooja Väino Valdmann, kes ka ise hobikardiga sõidu ära on proovinud.

“Tegelen kardispordiga keha ja vaimu vormis hoidmiseks. Täpselt ei teagi, mitu korda Jaanikardil võistelnud olen, masinaklassis Retro vist kolmandat korda,”  rääkis samuti esikohaga sõidu lõpetanud Ülar Jeblakov.

Võitluste informaator ja kommentaator Aare Järvik märkis autasustamistseremoonial, et mitmed kardisõitu harrastavad poisid on veel selles vanuses, kus kasvu napib. “See tõestab, et järelkasvu pärast ei tasu muretseda ja tulevased Toomas Kallasmaad ja Kaspar Kallasmaad on tulemas,” kinnitas ta optimistlikult. 

Traditsioone tahetakse jätkata

“Mu kaasa Tähti on alati võitjatele tammepärjad meisterdanud. Tänavusel Jaanikardil oli aga võitjaid ja võistlejaid sedavõrd paljudest masinaklassidest, et Kuningamäe kandis ei jätku niipalju tammesid, et igale esikoha saanule võidupärg teha. Varsti Kuningamäel toimuvateks Väino Allipere mälestusvõistlusteks saavad aga võitjad taas pärjad kaela,” lubas Peeter Kallasmaa.    

“Traditsioon korraldada Jaanikarti jätkub loodetavasti veel kaua ja ehk toimub kunagi ka näiteks kuuekümne kuues Jaanikart,” andis ta lootust.

“Hea, et koostöös Eesti Autospordiliiduga sai 33. Jaanikardist ka MTÜ Prokart Eesti karikavõistluste II etapp,” ütles peakohtunik, legendaarne kardisporditegelane Peeter Böckler. Facebook’i lehelt võib lugeda, et võistlusliiga Prokart Eesti, mille eestvedajaks ka üks 33. Jaanikardi toimumisele kaasa aidanuid, Mart Kõõra, on loodud kõigile kardisõpradele, kes soovivad võistelda ja võistlusi jälgida.   

33. Jaanikardi võitjad erinevates masinaklassides

Cadet

Tõnis-Johannes Toomingas 

Micromax

Hugo Markus Kaldma 

Micro 60

Christofer Reintam 

Rotax Minimax:

Karl Markus Sei 

Junior Rotax

Georg Köss 

Open 125

Kristjan Salvet 

Open 125 junior

Kardo Tamm 

Open 125 40 +:

Ivar Veerus 

Max Rotax

Kairo Kivi 

DD2

Henrijs  Grube 

DD2 Masters

I Priit Sei 

DD2 Open (Rotax)

Karlis Mikelsons 

KZ

Kaspar Kallasmaa 

Retro

Ülar Jeblakov 

Elektrikart

Rainer Paat 

Naiste arvestus

Vivian Vellamaa

Noorim osaleja

Hans Marten Kaldma 

Vanim osaleja

Jaan Jürgems 

Meeskondlik võitja

AGS Racing  

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus