Kunagisse vutifarmi rajatakse mängumaa

Osaühing Lõuna Ehitus rajab koostöös teiste ettevõtjatega Kaiavere järve kaldale kunagise vutifarmi asukohale kogupere meelelahutuskeskust Vudila.

Kolm aastat tagasi ostis OÜ Lõuna Ehitus vahepeal mitmele omanikule kuulunud Kaiavere vutifarmi hooned, kus alustas lastele mõeldud mängumaa rajamist.

“Nimi  on tuletatud ühelt poolt vuti nime, teiselt poolt mudilasi silmas pidades,” ütles firma juhataja  Jaago Roosmann. “Et üks idee viis teiseni, siis aja jooksul on sellesse projekti kaasatud uusi partnereid ja nüüd arendataksegi mitme ettevõtte ühistööna kogu pere meelelahutuskeskust, mille esimene etapp on plaanis  avada 2010. aasta suvel. Kogu perele mõeldud puhkekeskuses peaks jätkuma tegevust nii igas vanuses lastele ja ka isadele-emadele.”

Roosmann märkis, et kolme aasta vältel on Vudila loomisel vahelduva eduga kestnud pidev töö.

“Esimesed kaks aastat kulusid kogu territooriumi korrastamisele ning puhastamisele. Samal ajal alustati maa-ala  planeerimist ning tasapisi ka hoonete renoveerimist. Tänaseks on lammutustööd lõpetatud ja alustatud uue, peahooneks kujuneva maja ehitamisega. Sinna tuleb mängudemaja ja restoran, mis peab valmis olema 2011. aastal. Juba tuleval suvel on lastel Vudila mängumaal võimalik atraktsioonidel turnida, batuutidel hüpata, sõita ATV või elektriautoga. Emad saavad samal ajal basseini kaldal päikest võtta, tervisespordiga tegelda, isad aga näiteks kala püüda või ka mõnda atraktsiooni  proovida. Paari aasta vältel on plaanis rajada ka korralik veepark. Loodame, et hiljemalt 2012. aasta suvel töötab kogu kompleks täistuuridel. Kui esialgsed plaanid teoks on tehtud, mõeldakse Vudilas loomulikult välja ka midagi uut. Alati saab ju midagi paremaks ja köitvamaks muuta,” rääkis Roosmann.

Tema sõnul eeldab Vudila mängumaa rajamine päris suuri investeeringuid. Seetõttu taotletakse toetusi ka Euroopa Liidu fondidest.  “Ettevõte on sellesse projekti investeerinud väga palju oma raha. Et tegemist on siiski hooajalise ettevõtlusega, ei taha me pankadelt abi küsida. Kulutame parem ehitamisele kauem aega, aga teeme  võimalikult palju oma jõududega,” märkis OÜ Lõuna Ehitus juhataja.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus