Kunagisest Kantküla meiereihoonest sai Veski külalistemaja

Reedel avab osaühing Linika Torma vallas Kantkülas toitlustus- ja majutusettevõtte Veski külalistemaja, milleks renoveeriti kaheksakümmend aastat tagasi valminud veski-meiereihoone.

Paar aastat tagasi ostis Linika Kantkülas tühjana seisnud, lagunenud ja ka tulekahjus kannatada saanud meiereihoone. “Kohe alguses oli idee 1933. aastal ehitatud maja taastada ning rajada sinna söögi- ja majutuskoht,” ütles firma juhataja Liana Anton, kes on pärit Viljandimaalt, kuid elab nüüd Tartumaal, ning olnud perenaiseks Viljandimaal Tarvastu vallas asuvas Suurelepa turismitalus. “Möödunud aasta 4. juunil algasid Kantkülas renoveerimistööd, mida tegid ehitajad Kalle Lüütsepa eestvedamisel. Ehitisele tehti põhjalik uuenduskuur, alles jätsime vaid ajaloohõngulised maakivist seinad. Sisekujunduse väljamõtlemisel pidasime silmas vana ja uue sidumist, säilitasime seda, mida oli võimalik ja samas tõime moodsat juurde, lisaks kasutasime välisdetaile ka siseruumides (maakivi, vanatellis). Kunagise meiereihoone renoveerimiseks saime toetust PRIA-st, maapiirkondade mitmekesistamise meetmest 3.1,” lisas perenaine. 

Nelikümmend kohta

Veski külalistemajas on kakskümmend kohta söögisaalis ning samapalju ka terrassil. “Lõunatundidel pakume toitu buffet’-stiilis. Kehakinnitajad saavad ise letilt toidupoolist valida ning oma maitsele ja rahakotile vastava portsjoni koostada. Pärast lõunat käib toitlustamine à la carte ehk menüü järgi,” rääkis Liana Anton. Tema sõnul püütaksegi pakkuda võimalikult erinevate hindadega sööke ja jooke.

“Menüüs on meil ennekõike eestimaised toidud. Võimaluse korral püüame toiduaineid varuda ümberkaudsetelt aia- ja põllupidajatelt ning loomakasvatajatelt, samuti jahimeestelt ja kalameestelt. Nii muretseme maasikaid ja tomateid Koimulast osaühingult Marimarta, kurk, kartul ja porgand tuleb Peipsi Aiandist,” rääkis peakokk Maksim Svetslitski. Abikokkadeks on Veski külalistemajas Torma valla noored Pille-Riin Miško ja Urmet Zilinski. Kokku töötab praegu ettevõttes neli inimest. 

Majutuskohad ka pööningukorrusel

Majutusteenust pakutakse Veski külalistemajas teisel korrusel viies kahekohalises toas, kuhu saab alati paigutada ka lisavoodeid. “Esimestes tubades saame kliente vastu võtta paari nädala pärast. Ülejäänute avamisega tuleb ehk oodata paar kuud. Pööningukorrusele loome aga veidi spartalikumad, täpsemalt madratsitel magamisega majutamisvõimalused, mille vastu võiksid ehk huvi tunda jalgrattamatkajad, kes Jõgeva-Mustvee maanteel sageli liiguvad. Soodsa hinnaga öömaja saamiseks on sel maanteel vähe võimalusi,” lausus Liana Anton.

“Samuti on Veski külalistemajas neljakümnekohaline seminarisaal,” märkis ta.

“Kurb oli Kantkülas vaadata tühja ja hävimisohus meiereid. Selle asemele kerkinud Veski külalistemaja muudab Torma vallas kindlasti elu mitmekülgsemaks ja tugevdab konkurentsi ettevõtluses. Silmale mõjub kosutavalt uue söögikoha retrolik väljanägemine,” tõdes osaühingu Marimarta esindaja Janika Lindsalu.

“Meie koostöö seisneb selles, et müüme Veski külalistemajale köögivilja ja omakorda ostame sealt söögipoolist oma töötajatele,” lisas ta.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus