Kümneaastaseks saanud Tiheda lasteaed vajaks juurdeehitist

Möödunud reedel tähistati kümnendat aastapäeva Kasepää vallas tegutsevas Tiheda lasteaias, kus mõeldakse laste arvu suurenemist silmas pidades hoone juurdeehitisele.

Lasteaias on praegu 48 last ja rühmi kokku kolm, millest üks vene, teine eesti õppekeelega ja kolmas sõimerühm.

 “Laste arv on piisavalt suur ja see kasvab veelgi, seepärast võib sügisel kõikidele valla poistele-tüdrukutele lasteaiakoha tagamisega raskusi tekkida. Võimalik, et mõnel tuleb minna lasteaeda Mustveesse,” ütles direktor Maris Rohtla.

 “Oma lasteaed on end vallas igati õigustanud ja arvestades laste arvukust, tasuks edaspidi mõelda ka maja juurdeehitisele,” märkis Kasepää vallavanem Jüri Vooder.

“Tiheda lasteaed asutati 2004. aasta 1. märtsil Raja põhikooli ehk uue nimega Tiheda lasteaed-algkooli ruumidesse. Avati kaks rühma kolmekümne kuuele lapsele: eestikeelne liitrühm Oravake ja vene liitrühm Maasikad. Kooliosa suleti 2010. aasta 31. augustil. Sama aasta septembris avati sõimerühm Mesimumm neljateistkümnele lapsele,” rääkis Maris Rohtla.

“Sünnipäevapeoks ilmus meil oma ajaleht Tiheda lasteaed 10, mille väljaandmise toetuseks külalised ka annetusi tegid. Tervitussõnu ütlesid Kasepää vallavanem Jüri Vooder ja vallavolikogu esimees Aivar Anijago, kes kohaliku omavalitsuse poolt lasteaiale fotoaparaadi kinkisid. Nüüd on meil alati head võimalused lasteaias toimuvat jäädvustada. Häid sõnu ütles riigikogu liige Aivar Kokk, kes on aidanud kaasa lasteaia arengule nii Jõgeva maavanemana kui ka parlamendiliikmena, ning naaberomavalitsuste lasteaedade esindused,” lausus Rohtla.  

Muusikaõpetaja Diana Hintsi sõnul korraldatakse lasteaias igale rühmale kaks korda nädalas muusikalisi tegevusi ja soovijad saavad osaleda huviringides.

 “Traditsioonilisteks sündmusteks on lasteaias sõbrapäeva, emadepäeva, isadepäeva tähistamine, koolisaatmispidu, osalemine piirkondlikul näitemängupäeval. Lapsed on esinenud Kasepää rahvamajas,” rääkis muusikaõpetaja.

 

JAAN LUKAS 

blog comments powered by Disqus