Kümne aasta tagune unistus sai nurgakivi

 

Möödunud neljapäeval paigutati nurgakivi Jõgeva Täiskasvanute Keskkooli kõrval valmivatele tenniseväljakutele, mille ehitamise idee sündis juba kümne aasta eest.

1990. aastal loodi Jõgeval tenniseklubi Artemis. Tol ajal polnud Jõgeval tenniseväljakuid, selle ehitamise ideed ja vastavaid rahalisi võimalusi. Kümme aastat tagasi käis Artemise üks asutajatest ja klubi praegune tegevjuht Hillar Sibul välja idee ehitada tenniseväljakud Täiskasvanute Keskkooli kõrval asuvale platsile, kehvas seisus  jalgpalliväljaku asemele. Detailplaneering koostati siiski alles 2005. aastal ja kaks aastat tagasi leiti ehitamiseks raha. Protsess venis sedavõrd pikaks ka eestvedajate puuduse ja linnavõimu vähese huvi tõttu. 

Järgmine maakonna meister selgub koduväljakul

“Kui on olemas huvi, siis pole miski võimatu,” kinnitas tennisehuvilisest abilinnapea Kalmer Lain ning meenutas, et aastaid tagasi peeti tenniseväljakute ideed Jõgeva jaoks liigseks luksuseks ja utoopiliseks uitmõtteks.

Vaatamata pikale veninud asjaajamisele, käib praegu väljakute vilgas ehitus ning kõigi eelduste kohaselt saab mängima hakata juba enne suve lõppu. Ka väljakute asukoht on ideaalne. Platsi kõrval asub uus spordistaadion ning läheduses on ka kõik Jõgeva haridusasutused.

Senimaani on kõik Jõgevamaa meistrivõistlused tennises peetud väljaspool Jõgevamaad — kord Äksis, kord Tartus Toomeoru väljakutel. Sel aastal on veel maakonna meistrivõistlused pidamata ning kuueteistkümnes maakonna meister selgitatakse välja Jõgeval. Lisaks maakonna meistrivõistlustele loodetakse Jõgeval tulevikus korraldada ka rahvusvahelisi võistlusi. 

Väljakud valmis juba enne septembrit

Praegu kuulub klubisse Artemis ligi kakskümmend tegevliiget ning umbes sama palju noori mängijaid, kes veel klubi liikmed ei ole. “Kindlasti suurendavad uued tenniseväljakud noorte huvi,” sõnas abilinnapea Kalmer Lain.

Klubi president ja tennisetreener Hillar Sibul sõnas nurgakivitseremoonial, et tennis on suurepärane mäng, mida vanus ei piira. “Maailmas on tennis kõige tunnustatum veteransportlaste hulgas,” lisas Sibul.

Tenniseväljakute nurgakivi alla asetati silinder, kuhu pandi kõik päevakajaline: tenniseajakiri, Eesti hetkel parimate tennisistide pildid, kohalikud ajalehed, mõningad tenniseväljakute ehitust puudutavate õigusaktide koopiad ja pisut raha tulevaseks õnneks.

<span lang=”ET” style=”FONT-SIZE: 10pt; FONT-FAMILY: Arial”>Väljakute ehitus läheb maksma ligikaudu 1,55 miljonit krooni, millest EASi kaudu saadi 436611 ning KOIT kavast 600997 krooni. Ülejäänud kulud katab Jõgeva linnavalitsus ja SA Jõgeva Sport. Praegu on ehitust teostava OÜ Mereleen juhataja Ain Viigi sõnul tööd graafikus ning väljak peaks valmima 31. augustiks.

iii

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus