Kultuuriminister tunnustas Kaaratsimi

Kultuuriminister Laine Jänes tunnustas aukirjaga kolmekümnendat sünnipäeva tähistanud Jõgeva segarahvatantsurühma Kaaratsim.

Pärast Jõgeva kultuurikeskuses toimunud sünnipäeva  kontsert-etendust “Säärane Kaaratsim ehk üks laadalugu” andis Jõgevamaa rahvakultuurispetsialist Pille Tutt tantsurühmale üle kultuuriminister Laine Jänese aukirja.   “Kaaratsim on pikka aega ja järjepidevalt hoidnud meie rahvakultuuri traditsioone, tutvustanud neid Eestimaa paljudes paikades ja esinenud välisriikideski,” ütles Pille Tutt, kes luges ette ka  Rahvakultuuri Arendus- ja koolituskeskuse juhi Aino Arro õnnitlused.  

Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev tunnustas maavalitsuse aukirjade ja Jõgevamaa Kuldmärkidega  segarahvatantsurühma juhendajat Malle Pügit ja kauaaegseid tantsijaid Aleksander Lõokest, Ene Lõokest, Maris Priid ja Heino Trükmanni, tänukirjade ja Jõgevamaa Hõbemärkidega Veigo Mandret, Aino Sobakut, Aleksander Soovälja Pille Soovälja ja Andri Buddelli. Jõgeva  linnapea Kalmer Lain kinkis aga juhendaja Malle Pügile linna sümboolikaga salli.            

Õnnesoove nii tantsulises kui ka sõnalises väljenduses olid tulnud tooma ka tantsurühmad Kevade ja Jööpre vallatud Pärnumaalt, Virmalised ja Nii ja Naa Põltsamaalt, Tarbatu esindus Tartust ja flamencotrupp Gitanda (tõlkes mustlastemp) Sakust, milles tantsib ka endine kaaratsimlane  Maire Laur.

Juhendaja  Malle Pügi tänas kõiki, kes tantsurühma ümmarguse sünnipäeva puhul meeles pidasid ning edaspidiseks energiat ja tegutsemislusti soovisid.

i

JAAN LUKAS 

blog comments powered by Disqus