Kultuurikeskuses tuleb fotonäitus

Sülli Reet ja Urmas Vaino on vabakutselised kunstnikud, kes poolteist aastat tagasi Tallinnast Palamuse lähedale Eerikverre kolisid. Vooremaa fotograafi Anatoli Makarevit?iga said nad tuttavaks siis, kui viimane Vainode perest kõneleva leheloo jaoks pilte tegemas käis. Mõte ühisnäitus teha sündis peaaegu kohe. Ja kuna Anatoli Makarevit?il oli valguse teemaliste piltide näitus juba mõttes mõlkunud, pakkus ta sama teema välja ka ühisnäituseks.

Kõnealuse teemaga lähevad autorid tegelikult fotograafia juurte kallale: ilma valguseta poleks fotograafiat ju olemaski. Valguskilde on nad püüdnud nii loodusmaastikelt kui ka arhitektuuriobjektidelt, nii Eestist kui ka kaugemalt. Kaks Sülli Reet ja Urmas Vaino ühistööna valminud videoinstallatsiooni põhinevad samuti väljaspool Eestit, täpsemalt Klaipeda meremuuseumi delfinaariumis ja akvaariumis üles võetud materjalil.

Näitus “Valgus” jääb avatuks veebruari lõpuni.

 

Lasteloomingu konkursile oodatakse veeteemalisi töid ja uurimusi

KRISTINA KURM

Peipsi Koostöö Keskuse suhtekorraldaja

Peipsi Koostöö Keskus ootab lasteloomingukonkursile “Vetevald läbi laste silmade” laste kunsti- ja kirjanduslikke töid, fotosid ja uurimusi.

“Vetevald läbi laste silmade” on iga-aastane Eesti, Läti ja Venemaa lapsi hõlmav loomingukonkurss, mille eesmärk on tõsta laste ja noorte keskkonnaalast teadlikkust. Sel aastal juba 11. korda toimuv konkurss on kaasa aidanud keskkonnaharidusliku dialoogi ja koostöö tekkimisele osalevate riikide laste ja täiskasvanute vahel.

Konkursikorraldaja Silja Koovit Peipsi Koostöö Keskusest ütles, et ?ürii töö on igal aastal olnud väga huvitav.

“Ootame töid, kus lapsed uurivad, kirjeldavad ja kujutavad loodusobjektide ning veega seotud inimtegevusi. Eelmisel aastal tõstis Eesti ?ürii enam kui 400 laekunud töö hulgast esile mitut põnevat omaloomingunäidet, mis teemale hoopis huvitava nurga alt lähenesid: näiteks pudelit, mille sees oli merehädalise appikutse, või lapse kaltsuvaipa, millel oli kujutatud järvepõhja elustikku,” rääkis Koovit.

Konkursil võivad osaleda kuni 18-aastased (k.a.) noored. Töid hinnatakse kahes vanuserühmas. Märtsis-aprillis selguvad Eesti paremad. Suvel toimub Lätis Jurmalas laager konkursi võitjatele. Seal avatakse parematest töödest ka näitus.

Tööd tuleb esitada 9. märtsiks Peipsi Koostöö Keskusesse (Aleksandri 9, Tartu). Tööle tuleb lisada osaleja ees- ja perekonnanimi, vanus, klass, kooli nimi, aadress, telefon, töö pealkiri ja juhendaja nimi.

Konkurssi “Vetevald läbi laste silmade” korraldavad koostöös kolm Peipsi järve valgala piirkonda: Venemaa Pihkva oblast, Eesti ja Läti. Peipsi Koostöö Keskus on olnud rahvusvahelise laste loomingukonkursi ellukutsujaks ja Eesti-poolseks läbiviijaks alates 1996. aastast.

Peipsi Koostöö Keskus on mittetulunduslik valitsusväline kodanikeühendus, mille eesmärk on piiriregioonide tasakaalustatud arengule kaasa aitamine ja seda eelkõige Peipsi järve piirkonnas.

Lisateavet konkursi kohta saab Silja Koovitilt Peipsi Koostöö Keskusest (tel 5624 1785; e-post: silja@ctc.ee.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus