Kultuurikeskuse pargis elavad nüüd elevant, krokodill ja teised

Jõgeva valla noortevolikogu eestvõttel ehitati pühapäeval Jõgeva kultuurikeskuse taha parki lumelinn.


„Kaire (Jõgeva valla noorsootöö spetsialist Kaire Sakjas – A.K) pakkus, et noortevolikogu võiks ennast rohkem Jõgeva vallas näidata,“ rääkis idee algusest Ingel Aavik. „Ja kuna see talv on nii lumine, siis tundus see hea mõte, et üle aastate lumelinn teha,“ lisa ta.

Korraldus käis kiirelt

Ka Teele Olgo noortevolikogust kinnitas, et see on noorte ühine korraldustöö. „Korraldamine läks väga kiirelt, nädal aega umbes,“ arvas ta.

„Peamine korraldus oli Facebookis, aga igal pool linnas olid kuulutused väljas. Appi tuli naiskodukaitse, kes pakkus suppi ja teed. Jõgeva päästekomando oli nõus kujud veega üle kastma. Kultuurikeskus aitas muusikaga,“ jagasid noored kogemusi.

Kaugeim seltskond tuli Jõgevale lumelinna ehitama Järvamaalt, nende võistkonna nimeks oli Trollid. Trollid leidsid, et Väätsal, kus pühapäeval kavatseti püstitada lumememmede paraadiga rekordit, on ilmselt liiga palju rahvast. Seega leidsid nad Jõgevalt teise võimaluse lumega möllata.

„Hästi lahe on, supil on ka käidud,“ oli seltskond korraldusega rahul. „Väga hea supp, erakordselt palju frikadelle on sees,“ said ka Jõgeva naiskodukaitsjad kiita. Külalised alustasid küll lumeelevandi ehitamist, aga valmis said ühe Lükka-Tõmba moodi tegelase, kes ühelt poolt oli kahtlemata elavant ja teiselt poolt tegijate meelest sinivaal. Ja süda oli tal Eestimaa oma, nagu Paideümbruse inimestelt oodatagi.

Lumest valmisid morsk ja konn

Jõgeva Töötukaasa rahvas oli kohal väikese esindusega, kuna osa kollektiivist oli haigestunud. Nemad ehitasid lumest morsa.

Maiu Veltbach ja Särtsakad sõbrad Jõgeva linnast tegid ka lumeelevandi. Aga mitte ainult, neil oli valmis ka elevanti tutvustav tekst.

Ominkate võistkond sai valmis NATO-KONNA ja Jõgeva Põhikooli õpilasomavalitsusel, Kiired ja Vihased, kes oma sõnul hakkas lumest ehitama üllatust, tuli lõpuks välja karukoopas magava emakaru ja kahe hulkuma pääsenud karupojaga. Korraldajad ise ehitasid lumest krokodilli.

Aga ehitamise lõbuga asi ei piirdu. Kohapeal hinnati parimaks Särtsakate lumeelevant, ning nemad said auhinnaks uue lumelabida, igale särtsakate liikmele õpilasomavalitsuse koti ja Jõgeva valla kruusi. Lumelabidas läks õigesse kohta, sest võistkonna kaasatoodud tööriist andiski alla.

Peaauhind läheb aga publiku lemmikule, mida saab veel reede, 8. veebruarini valida Jõgeva valla noortevolikogu Facebooki lehel. Jõgeva vald on välja pannud võitnud seltskonnale vabapääsmed hiljuti uuesti avatud Palamuse kihelkonnakoolimuuseumi.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus