Külmal ajal on õpilasi koolis vähe, kuid koole ei suleta

Lõppeva nädala külmad ilmad on andnud põhikooliastme õpilastele põhjuse mitte kooli tulla, kuid enamik Jõgevamaa koole on otsustanud oma uksed pakasega lahti jätta.

 

Jõgeva Ühisgümnaasiumi direktor Jüri Toit sõnas, et ta pole sel nädalal koolis käinud õpilasi küll täpselt üle lugenud, kuid põhikooli osas oli külmematel päevadel koolis umbes pooled õpilased. Gümnaasiumiastme õpilastele külmapühad ei kehti, seega on nende koolis käimine nende enda südametunnistuse ja võimaluste küsimus. Direktori sõnul on ta jätnud külmaperioodil ainetundide õpetajate endi otsustada, kas nad soovivad suure hulga puudujate korral uut materjali edasi võtta või tegeldakse külmapühade ajal vaid kordamisega. Õpetajatel on õppekava, mis tuleb ikkagi kevadeks läbi saada, ning see ei  võimalda väga kaua kordamisega tegelda. 

“Praegu on olemas e-kool, kust puudunud õpilane näha saab, mida tarvis õppida on,” lisas Toit. Ta kinnitas samas, et nende koolimaja on piisavalt soe ning kohati isegi liiga palav. “Eks pärast näha ole, kui suureks need küttearved lähevad ja kes neid maksta jõuab,” nentis koolijuht. Koolimajas ei ole pakane veel ühtegi probleemi kaasa toonud: vesi pole kinni külmunud, klassiruumid on soojad ning süüa antakse ka. Direktor teadis rääkida, et mõni tegelane, kes kasutab külmapühasid ära, et koolist puhata, tuleb kohale ainult söögivahetunniks. 

Vaimastvere koolis tegeldakse kordamisega

Vaimastvere koolis puudus sel nädalal jooksvalt veidi üle kolmandiku õpilastest, kusjuures puudujaid oli rohkem just vanemates klassides. Eile puudus täies koosseisus kooli üheksas klass, kuid algklassides oli puudu vaid mõni üksik õpilane.

Suure osa Vaimastvere kooli õppuritest moodustavad sel nädalal ikkagi õpilaskodu lapsed. “Eks sel nädalal on neist mõned suuremad püüdnud oma koju minna, et ei peaks koolis käima,” nentis kooli direktor Väino Ling, lisades, et mõnel on jälle õpilaskodus palju mugavam ja parem olla. Siin on soojad toad, kraanist tuleb vesi ning saab sooja toitu.

Kuna puudujaid on sel nädalal Vaimastvere koolis sedavõrd palju, siis ainetundides üldjuhul uut osa edasi ei võeta, vaid tegeldakse õpitu kordamisega. “Need õpilased, kes ka külmaga kooli on tulnud, saavad oma võlgnevusi likvideerida ja konsultatsioonides käia,” ütles Väino Ling. Tema kinnitusel  võimaldab õppekava külmapühade puhul nädalast kordamist, selle võrra tulevad veerandilõpu koolipäevad õpilastele intensiivsemad. 

Põltsamaa Ühisgümnaasiumist puudusid enam kui pooled

Põltsamaa Ühisgümnaasiumi direktor Aimar Arula pidas eile hommikul õpetajatega nõu ning  ühiselt võeti vastu otsus, et sel korral suuri külmapühasid ei peeta ning kooli kinni ei panda. Eile oli PÜG-s kõige enam puudujaid, nimelt puudus julgelt üle poole õpilastest. Koolis  olid peamiselt  gümnaasiumiklasside õpilased, kellele külmapühaseadus ei kehti.

Aimar Arula kinnitusel on koolimaja soe ja koolielu külma tõttu häiritud pole. Tundide sisustamise on koolijuht õpetajate endi otsustada jätnud. “Mõnele õpilasele väga meeldib praegu õppida. Kuna lapsi on vähe, siis saab õpetaja nendega rohkem individuaalselt tegelda, seega on külmapühad mõningatele kooli tulnutele hoopis positiivseks elamuseks,” tõdes Arula.

Siiski on õpilaste hulgas ka neid, kes kasutavad külmapühasid selleks, et koolist puududa ja selle asemel linna peal hulkuda.

Politsei sõnutsi pole noortekambad siiski praegu probleemiks olnud. Jõgeva patrullteenistuse juhi Gaido Padriku sõnul on seoses külmade ilmadega liikumist väga väheks jäänud ning viimase nädala vältel ei ole politseile laekunud infot pahandusi tegevatest hulkuvatest noorukitest. “Märkimist väärib vaid asjaolu, et eelmisel nädalal neljapäevast pühapäevani tabas politsei erinevatest kohtadest ühtekokku seitse alkoholiseadust ja neli tubakaseadust rikkunud alaealist, mis on tavapärasest tunduvalt suurem arv,” sõnas politsei- ja piirivalveameti kommunikatsioonibüroo pressiesindaja Kerly Peitel.

i

EILI KOITLA

Külmapühad

*Sotsiaalministri määruse kohaselt võib külma ilma tõttu 1.-6. klassi õpilaste koolitunnid ära jätta juhul, kui tegelikult toimiv õhutemperatuur on 20 miinuskraadi või madalam.

*7.-9. klassis võib tunnid ära jätta juhul, kui temperatuur on 25 miinuskraadi või madalam.

*Tunnid võib ära jätta juhul, kui õpilaste sõit kooli ja tagasi ei ole korraldatud.

*Tegelikult toimiv õhutemperatuur arvestatakse välisõhu temperatuuri ja tuule kiiruse koosmõjust sõltuva tuule-külmaindeksi alusel.

Allikas: BNS

blog comments powered by Disqus