Külmad arved

Kui jaanuari keskel pikalt väldanud pakane ülemöödunud nädalal järele andma hakkas, hingas enamik meist kergendatult. Ühe Kaarepere küla kortermaja rahva elu siis aga alles õieti põrguks läks, sest soojatootja AS Termox otsustas maja soojakraani võlgnevuste pärast kinni keerata.

Kõige kurbloolisem on asja juures see, et võlgu pole tekitanud mitte need inimesed, kes praegu külma kannatama peavad, vaid need, kes sellest majast ammu ära kolinud ja võlad maksmata jätnud.

Tekkinud situatsioonis on kõigil oma õigus. Soojatootja leiab, et tema oma toodangut tasuta jagama ei pea. Külmetavad majaelanikud leiavad, et neid on ebaõiglaselt karistatud. Vallavalitsus leiab, et nemadki ei saa tühjade korterite küttevõlgu kinni maksta ning soovitab hädalistel vallakeskusesse sotsiaalkorterisse külmapakku minna.

Tegelikult pole probleem tekkinud üleöö: maja soojavõlg on tiksunud ja tasapisi kasvanud juba 2008. aasta septembrist. Äkki oleks saanud selle aja jooksul probleemile kasvõi teiste paikade sarnaste juhtumite kogemuse põhjal mõistlikumaid lahendusi otsida kui soojakraani kinnikeeramine? 

9. veebruar 2010

blog comments powered by Disqus