Küljendaja aitas tabada Võisikult põgenenu

Reedel edastas Jõgeva politsei tagaotsimiskuulutuse psüühiliselt haige mehe tabamiseks, kes oli omavoliliselt lahkunud Põltsamaa vallast Võisiku hooldekodust, ka Narva politseile, sest varasemast ajast oli mehel selle linnaga sidemeid. Samal päeval, mõni aeg hiljem, edastati saadetud tagaotsimispalve juba edasi kohalike ajalehtede  Narva Postiljon ja Narvskaja Gazeta ühistoimetusse.

Laupäeval Narva peaväljaku pingil istunud kohaliku ajalehe küljendaja Ruslan nägi enda läheduses tagaotsitavaga sarnast meest, kes tülitas vanainimest rahalunimisega. Avanud värske lehe, leidis ta, et kuigi mehe riietus polnud täpselt sama, ülejäänud tunnused klappisid.

?Politsei kirjeldus oli väga üksikasjalik ja täpne. Meelde oligi jäänud just endast nõrgemate ärakasutamine ja väljakasvanud blondeeritud siilisoeng. Me veel arutasime toimetuses, mis kirjeldusest sisse jätta, sest ruumi oli vähe,? rääkis Ruslan.

Telefonikõnele politseisse reageeris patrull, kes saabus kohale ja tabas õige pea ka selleks ajaks eemale liikunud jooksiku. Politsei oli kolm tundi varem saanud esimese telefonikõne, milles naisterahvas teatas, et on vist näinud tagaotsitavat. Arvestades mehe tervislikku seisundit, toimetasid politseinikud ta psühhiaatriahaiglasse.

?Antud juhtum näitas, et hea koostöö annab ka positiivse tulemuse. Politsei tänab kõiki meediakanaleid, kes nõustuvad tagaotsitavatest teateid avaldama ning eriti tahaks tänada ajalehe töötajat, kes tundis tagaotsitava ära ning edastas info operatiivselt politseile,? sõnas Ida Politseiprefektuuri pressiesindaja Kristina Kostina.

?Kirjeldus politsei tagaotsimiskuulutuses oli seekord väga detailne ja sellised pisiasjad sööbivad tahes-tahtmata mällu. On hea meel, et ajaleht sai kasuks olla ja see veenis meid veelkord, et info avaldamisel tagaotsimiste kohta on mõte sees,? sõnas Narva Postiljoni tegevtoimetaja Tanel Mazur.

?Oleme tänulikud kõigile neile, kelle abi ja osavõtlik tegutsemine aitasid kaasa meie hoolealuse kiirele tabamisele. Loodetavasti selliseid asju enam ei juhtu,? ütles politseile Võisiku Hooldekodu sotsiaaltöötaja Anu Hall. Lähipäevil tuuakse mees Narvast koju tagasi.

Narva Postiljon/Narvskaja Gazeta põhjal
Klaire Ründva

blog comments powered by Disqus