Külaseltsiga Jõgevamaad avastamas

Pajusi Küla Seltsil on saanud rahva ekskursioonile viimine juba traditsiooniks. Tänavune ringreis oli juba järjekorras neljas. Kolmel varasemal aastal on käidud Olustveres, Türil ning Põhja- ja Lõuna-Eestis. Sõite on aidanud maksta Pajusi vallavalitsus.

?Tänavu otsustasime ringi vaadata oma maakonnas. Soovitame teistelegi. Jõgevamaal on tõeliselt ilusaid ja huvitavaid vaatamisväärsusi. Väga paljud pole neis paigus aga käinudki,? ütles külaseltsi juhatuse liige Aili Soolepp. ?Leppisime eelnevalt kokku ja seepärast võtsid meid enamikes paikades vastu giidid ja nii saime kõigest ka põhjalikuma ülevaate.?

Peatuti Siimusti keraamikatehases, Härjanurme kalatalus, Kassinurme mägedes, Laiuse õletoas ja käidi Laiuse siniallikat imetlemas. Vaadati ringi Vaiatus, Mustvees ja Kasepääl ning Saarel Kalevipoja muuseumis. ?Mõnus üllatus oli meie jaoks Vaiatu külavainul käimine. Suured tänusõnad Ants Lindsalule, kes sellise paiga ja kiviringi välja mõtles. Põhjaliku ülevaate saime Kalevipoja muuseumis Viivi Lanilt. Ka see oli huvitav käik ja mõnelegi meie seast päris esimene kord selle muuseumiga tutvuda,? ütles Aili Soolepp.

Enne tagasiteele asumist vaadati ringi Voorel ja uudistati külalistemaja, kus ka jalgu puhati ja päevast kokkuvõtteid tehti.
                                                                                                                          VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus