Külapäev tõestas Kaarepere kandi elujõudu

Möödunud laupäeval peetud Kaarepere külapäeval korraldas Palamuse vallavanem vastuvõtu paikkonna eakatele.  Õpitubades omandati uusi käsitööoskusi, osaleti rahvalikel mängudel ja spordivõistlustel, kuulati lõõtspillimuusikat ning osteti-müüdi väikesel laadal.         

Traditsiooniliselt algas külapäev  Palamuse vallavanema Urmas Asteli vastuvõtuga paikkonna  eakatele. Omavalitsusjuht märkis tunnustavalt, et Kaareperes Mare Okapuu juhendamisel mitmekülgselt vaba aja sisustamisega tegelev seltsing Härmalõng on teadaolevalt suurim mittetulundusühing kogu vallas.

“Meie seltsingusse kuulub 55 tegusamat liiget, kes ka usinasti huviringide töös osalevad,” rääkis Okapuu, kes on ka Palamuse valla aukodanik.

Kohtumisel vallavanemaga arutasid Kaarepere soliidsemas eas inimesed, kuidas küla veelgi kaunimaks ja atraktiivsemaks muuta. Kõne all oli ka kunagise vallamaja ja lasteaiahoone renoveerimine ja endisest koolimajast hooldekodu rajamise plaani edasine käekäik.

“Maaelu on raske, kuid kui meie valla jätkusuutlikku külaelu vaadata, siis siiski võimalik. Maainimestel tuleb mitmete probleemide lahendamisel  sageli ka iseenese tarkusele toetuda,” nentis Okapuu.

Kaarepere külapäeval on alati avatud ka õpitoad. “Seekord õpime, kuidas kulunud ja vananenud T-särke puhastusvahendi ACE abil uute mustritega kaunistada,” rääkis kohaliku rahvamaja juhataja Helgi Kaeval.

“Meie külapäev sai teoks peamiselt tänu meie oma rahva jõupingutustele. Ma ei saa siinkohal kiitmata jätta ka oma abikaasat Hillar Kaevalit, kes tassis kohale õllekastid, mida tõstes rammu katsuti. Tavakohaselt toimusid ka küladevahelised võistlused võrkpallis ja kuulitõukes,” lisas rahvamaja juhataja.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus