Kuidas valida parim külmkapp koju?

SISUTURUNDUS


Külmkapp on asendamatu toidu säilitamiseks ja kohustuslikuks osaks igas köögis. Külmkappide valik on poodides lai, kuid kuidas leida külmkapp, mis on tõesti parim valik koju. Jagame soovitusi ja nõuandeid, mida enne ostu läbi mõelda.

  • Külmkapi suurus ja liik

Külmkapid jagunevad kaheks: sügavkülmikuga ja ilma. Eestlased eelistavad peamiselt külmkappi, mis on koos sügavkülmikuga ja need külmikud, millel seda ei ole, on peamiselt levinud väikestes peredes või külaliskorterites. Sügavkülmikuga kui ka ilma selleta leiab erinevaid külmkapi mudeleid paljudelt erinevatelt tootjatelt. Näiteks on Samsungi külmkapp alati kindla peale minek, sest tootja pakub parima hinna ja kvaliteediga tooteid. Uuem Samsungi külmkapp pakub samuti olulisemaid funktsioone, mida tänane tarbija soovib, nendeks on näiteks Samsungi no frost funktsioon või madala müratasemega töötamine. 

Kui eelistada sügavkülmikuta mudelit, siis on võimalik hiljem see ka eraldi juurde soetada. Selleks muidugi peab olema kodus ruumi, et eraldiseisev sügavkülmik kuhugi paigutada. Kuid ainult sügavkülmiku olemasolu põhjal ei saa valida külmkappi koju, vaid lähtuma peab ka sellest, kui palju on vaba ruumi köögis. Külmutuskappide kõrgused, laiused ja sügavused on väga erinevad ja õnneks on meie turul piisavalt suur valik erinevaid tooteid, et igaüks peaks leidma enda jaoks sobiva. Niisamuti võib Samsungi külmkapp olla standardse 658 mm aga ka 668 mm sügavusega (koos käepidemetega). Valik on suur! 

Selleks, et õiges mõõdus külmkapp soetada, mõõda ära ruumi osa, kuhu see peaks mahtuma. Selle põhjal saad juba välistada tooted, mis sulle ei sobi.

  • Külmkapi funktsioonid

Uue aja külmkapid on väga nutikad ja valikust leiab mitmeid mudeleid, millel on puutetundlikud ekraanid, et lihtsa vaevaga muuta külmiku temperatuuri; või hoopiski WiFi moodul, millega juhtida kappi kodust ära olles. Sellest, kui palju erinevaid funktsioone on külmikul, sõltub ka selle lõplik hind. Mida nutikama kodumasinaga on tegu, seda kõrgem on ka selle ostuhind.

Jälgi, et külmikul oleks kindlasti no frost funktsioon. Samsungi no frost funktsioon hoiab külmiku jäävabana ja selle sulatamiseks ei tule eraldi aega kulutada. No frost tehnoloogia võimendab õhuringlust kodumasinas, et tagada ühtlane temperatuur ja vältida jää teket.

Samsungi külmkapp on varustatud ka all-around cooling jahutussüsteemiga, mis tagab selle, et külmkapis on iga sektsioon jahutatud ühtlaselt igast nurgast ja tagab sellega toidu parema säilivuse. 

Viimaseks on väga oluline külmiku mahutavus ning erinevate riiulite ja kastide olemasolu. Selleks, et veenduda, kas kõik on nii nagu sul on vaja, piilu külmiku sisse ja veendu, kas paigutaksid kõik enda toidu sinna ära. 

Külmikutel on ka teisigi funktsioone, seega tutvu kõikide võimalustega ja tee enda valik. Hea kasutusjuhend aitab ka edaspidi kõiki funktsioone kasutada ja rakendada selleks, et toit säiliks külmikus värskena.

  • Energiaklass olgu kõrge

Külmkapp töötab 24/7, seega on selle energiatarve suhteliselt suur, mistõttu võiks koduseade olla niivõrd energiasäästlik kui võimalik. Energiasäästlikkust saab hinnata energiaklassi järgi. Seda tähistatakse vastavalt A, B, C, D, E, F, G tähistega ja neist parim on A. Mida säästlikum on kodumasin, seda madalamal müratasemel see ka töötab. Säästliku külmiku müratase on alla 39 dB.

Mõtle eelnev enne uue külmiku soetamist läbi ja tee hea ostuotsus.

blog comments powered by Disqus