Kuidas turvaliselt ja muretult lastega talvepuhkust nautida

Koolivaheajal või puhkusereisil talvepuhkust nautides ei tohiks unustada kõige olulisemat – et kõik dokumendid oleks korras ja kaasas.


Sõltumata sihtkohast ning sõiduvahendist peavad reisides olema alati kaasas kehtivad reisidokumendid. Enamikes Euroopa Liidu riikides, sh Soomes ja Rootsis, piisab selleks ID-kaardist. Alla 18-aastaseid reisijaid peab saatma lapsevanem või eestkostja.

Näiteks DFDS-i laevadel võivad üksi reisida noorukid vanuses 16–17, kui lapsevanem või hooldusõigust omav vanem on selleks andnud kirjaliku loa. Selle puudumisel võib juhtuda, et nooruk lihtsalt ei pääse laevale, mistõttu tuleks kindlasti veenduda, et volitus lapsele kaasa saab.

Õnneks neid olukordi ei tule tihti ette ja kuna Eesti on väike riik, siis omad pereliikmed ja tuttavad saavad hädaolukorras aidata enne reisi algust dokumendid sadamasse ära tuua.

Lapsed ja alla 18-aastased noorukid võivad laevaga reisida ilma lapsevanema või hooldusõigust omava lapsevanema loata grupis koos vähemalt 20-aastase grupijuhiga. Grupiga reisides peab iga kümne alla 18-aastase reisija kohta olema vähemalt üks grupijuht, kes on registreeritud samas broneeringus kui alaealised reisijad.

Tark reisija kindlustab ennast ja oma reisi. Selmet elada uskumuses „minuga seda ei juhtu”, tasub reisile minnes alati mõelda kindlustusele. Kui üldiselt saadavad reisi planeerimisfaasi ja sealt naasmist vaid positiivsed emotsioonid, siis nutikas reisiplaneerija on valmis ka ootamatusteks. Eriti oluline on tervisekindlustus nendele reisisellidele, kes aktiivseid tegevusi harrastavad ja põnevusi otsivad – näiteks need suusatajad, kes vahel offroad’i sõidavad ja põhiradadelt kõrvale kalduvad.

Soovitame reisijatel ametlikult tunnustatud kindlustusfirmalt võtta asjakohane reisi- ja õnnetusjuhtumi kindlustus, mis katavad broneeringu ja reisimisega seonduvad kulud, olgu selleks pagasi või auto kadumine, nendega seotud kahjustused või hoopis broneeringu muudatused ning reisi tühistamine.

Samuti on oluline võtta välismaal viibimise ajaks tervisekindlustus, mis katab õnnetusjuhtumi või haiguse korral kõikvõimalikud meditsiiniabiga tekkivad kulud.

Lisaks tasulisele reisi- ja meditsiinikindlustusele osutatakse Euroopa ravikindlustuskaardi ettenäitamisel Eesti kindlustatutele Euroopa Liidus ja lisaks Liechtensteinis, Norras, Islandil ning Šveitsis vajaminevat arstiabi võrdsetel tingimustel nendes riikides elavate kindlustatud inimestega.

AVE LAMP, Laevafirma DFDS-i klienditeenindusjuht

blog comments powered by Disqus