Kuidas tähistate naistepäeva?

Jüri Vint:
Vana kombe kohaselt tähistan ikka. Mitte midagi erilist, aga tordi ja lilled viin ikka koju. Tegelikult seda püha ma meie praeguse vabariigi ajal ei pea väga oluliseks. See on rohkem nagu nõukaaegne püha. Seega, kui keegi sellest päevast lugu ei pea, siis see ei häiri mind. Samas on jälle põhjust pere keskel istuda ja torti süüa.

Hilja Rauman:
Naistepäeva tähistatakse meie peres kindlasti. Mehed juba hommikul saatsid naised kodunt välja, et tähistamiseks ettevalmistusi teha. Mehed teevad kodus kooki ja salatit, hiljem istume kogu perega koos. Naistepäeva tähistamine on ikka oluline, sest palju neid päevi aastas on, kus naistele rohkem tähelepanu pööratakse. Mais on küll emadepäev, kuid paljud naised ei ole ju veel emad, seega peaks neilgi olema mingi oma tähtpäev. Võib olla oleks siis meestele vaja ka meestepäevi korraldama hakata, sest ka kõik mehed pole ju isad.

Ants Sepp:
Eks väikestviisi ikka tähistame koos lastega. Mul on kolm tütart ja üks poeg. Vana kombe kohaselt on lilled ja tort laual ja veedame koos perega mõnusalt aega. Kuigi naistepäev on jäänud meile kombeks vene ajast, siiski leian, et seda tuleks tähistada nagu ka emadepäeva.

Raigo Moor:
Naistepäeva olen alati tähistanud emale lilli viies. Sel aastal tuleb vähe tõsisem tähistamine, oma tüdrukule lilled viia ja õhtul istume koos. Naistepäeva tähistamise traditsioon on iga ühe oma asi,  mulle endale see väga suurt pinget ei paku, aga tähistanud olen küll igal aastal.

André Saar:
Loomulikult tähistan, kingin lähimatele naistuttavatele ja emale koogi, lilled ja ?ampuse. Igal aastal olen naistepäeva tähistanud, kas vähemal või suuremal määral. Naistele ja tütarlastele tuleks ikka kord aastas rohkem tähelepanu pöörata. Meestepäeva ei pea olema, sest meestel on niigi aastas igasuguseid õlle- ja prallepäevi. Ei ole vaja selle päeva tekitamisega naiste närve rikkuma hakata.

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus