Kuidas madala eelarvega kodu väärtust tõsta

SISUTURUNDUS

Kinnisvara renoveerimine on hea investeering olenemata sellest, kas plaanid oma kodu müüa või lihtsalt kodu ilusamaks muuta.

Hea uudis on, et kodu väärtust tõstvaid remonditöid saad teha isegi madala eelarve juures.

Värvi maja üle

Üks lihtsamaid viise, kuidas maja silmapaistvamaks teha, on see üle värvida. Värskelt värvitud fassaad teeb maja koheselt silmapaistvamaks ning on soodsam kui maja seest värvimine.

Vaheta oma boiler välja

GoCompare’i uuringu kohaselt võib uus boiler hüppeliselt kinnisvara väärtust tõsta. Uuringust selgus, et 2300 eurone boiler võib sinu kodu väärtust lausa 9000 euro võrra tõsta.

Praktiliste asjade, näiteks boileri olemasolu majas või korteris on hea mitmel põhjusel. Esiteks kinnitab see potentsiaalsetele ostjatele, et kodu eest on hoolt kantud. Teiseks on tõuseb uuenduse arvelt kodu rahaline väärtus.

Ära alahinda päikesevalgust

Mida rohkem loomulikku valgust majas on, seda avaram see tundub. See tõmbab omakorda ligi enam potentsiaalseid ostjaid.

Katuseakende paigaldamine ei ole küll kõige soodsam uuendus, kuid üks märkimisväärsemaid, mida teha saad. Loomuliku valguse toomine tubadesse on lausa nii oluline, et võid selleks kaaluda laenu võtmist.

Kiirlaenu ei ole soovitatav siiski taotleda – sellele on paremaid alternatiive näiteks remondi- või väikelaenu näol.

Katuseakende paigaldamisel on soovitatav otsida nõu spetsialistilt. Üks kaasaegsemaid lahendusi valguse tuppa toomiseks on katuseakende paigaldamine teise korruse vannituppa. See tekitab illusiooni lageda taeva all õues suplemisest.

Lisaks katuseakendele on uutes ja renoveeritud kodudes levinud maast laeni aknad. Need jätavad toast suurema mulje.

Juhul, kui akende paigaldamine ei mahu sinu eelarvesse, kasuta ruumi avardamiseks peegleid.

Pööra tähelepanu detailidele

Võta sõbrad kampa ning alusta päeva kunstiprojektiga! Vaheta välja lihtsad valged vannitoa seinaplaadid mustriga plaatide vastu. Lisa seintele maale ning sisusta tuba taimedega. Ideede saamiseks võid sirvida erinevaid sisustusajakirju.

Tee oma kodu kaasaegseks

Investeeri juhtmevabasse valvekaamerasse, bluetooth kõlaritesse ning värvimuutvatesse LED lampidesse. Nutikas tehnika aitab sinu kodu väärtust hüppeliselt tõsta.

Isegi, kui sa oma kodu müüa ei plaani, teeb tehnika sinu elu lihtsamaks ning aitab sinu aega ning energiat kokku hoida.

Lisaks kõlaritele ning kaameratele võid mõtelda ka õhksoojuspumba soetamise peale. Tegemist on kliimaseadmega, mis tasub end ära nii talvel kui suvel. See on kasulik nii kodu väärtuse suurendamiseks kui ka enda elu mugavdamiseks.

Plaanid kodu müüa? Veel 3 praktilist nippi:

Toome välja veel 3 asja, millele peaksid tähelepanu pöörama, enne kui kodu ostjatele näitad:

1. Korista kodu ära

Nii lihtne asi nagu koristamine omab müügiks ettevalmistumisel olulist rolli, eriti väikese eelarve juures. Õnneks ei tule kodu küürimisse finantsiliselt investeerida. Vaja läheb vaid aega ja kannatust.

Pole aega ega tahtmist ise koristada? Kasuta koristusteenuse pakkujat.

Ära unusta koristada ka maja ümbrust (seal hulgas muru niitmist).

2. Lõhnasta kodu

See on eriti tähtis, kui majas on halb lõhn. Esmalt uuri välja, mis lõhna tekitab. On selleks vana mööbel, vaibad või koguni hallitus?

Kui oled halvast lõhnast lahti saanud, tuuluta kodu ning pane põlema mõni naturaalse aroomiga küünal.

3. Kvaliteetsed pildid

Esimene asi, mida potentsiaalne ostja kinnisvarakuulutuses näeb, on pilt. Kui pilt on udune, kaldus ja hooletult tehtud, ei vaevu ostja sinu kuulutust avamagi.

Kuulutuse esimene pilt peab välja paistma ning tähelepanu tõmbama. Vahet ei ole kui äge sinu kinnisvara tegelikult on – kui pildid pole ligikutsuvad, ei jõua ostjad ka sinu kodu külastamiseni.

blog comments powered by Disqus