Kuidas koostada vaatamisväärsuste pingerida?

Ajakirjanik  Rein Sikk rääkis Põltsamaal peetud Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse koosolekul, kuidas Lääne-Virumaal Kadrina vallas kümmet huvitavamat vaatamisväärsust valiti, ning kutsus Jõgevamaa omavalitsusi sama tegema.

Siku sõnul sooviksid  erinevate eluvaldkondade inimesed  turistidele tutvustada ennekõike neid objekte, mis on seotud  nende igapäevase tegevusega.

“Kirikuõpetaja viiks külalised esmalt kirikusse,  kultuuritöötaja rahvamaja vaatama, toitlustusettevõtja aga kohvikusse. Igas omavalitsuses oleks aga mõttekas valida välja näiteks kümme köitvamat vaatamisväärsust. Seda silmas pidades  kirjutasin Kadrina valla Facebook’i lehele enda valitud kümme objekti ja kutsusin rahvast üles seda loetelu täiendama. Hommikuks oli hääletanud  sadakond inimest ja objekte oli järjest lisatud. See tõestas ettevõtmisest huvitumist.  Kolmkümmend kõige rohkem hinnatud objekti panin kirja valla kodulehele  ja ka  valla ajalehte. Ühtlasi levis küsitlusleht raamatukogus.  Kokku anti 30 objekti poolt 2786 häält. Arvestades, et meie vallas on 5000 elanikku, on tulemus rõõmustav,” rääkis Rein Sikk.

Ajalehes Virumaa Teataja, milles mul kord nädalas on kolumn, kutsusin inimesi üles koostama kümne huvitavama vaatamisväärsuse pingerida teisteski omavalitsustes. Nädal hiljem kutsuti mind sel teemal rääkima Ida-Virumaa omavalitsusjuhtidega.  Nimekirja koostamine piirkonna tuntumatest vaatamisväärsustest ei nõua suuremaid kulutusi, küll aga tekitab paikkonnas positiivset elevust ja võimaldab seda külalistele paremini tutvustada,” lisas ta.

Ajakirjanik ja omavalitsustöötaja palus Jõgevamaa linnadel ja valdadel teada anda, kui ühes või teises paigas on vaatamisväärtuste pingerida koostama asutud.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus