Kuidas kohalikud uudised rahvusringhäälingusse pääseksid

Kolmapäeva ennelõunal oli Põltsamaa kultuurikeskuses infopäev teemal “Kuidas pääseda oma sõnumiga meediasse”. Infopäev sai teoks endise teletegija ja praeguse Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu tegevjuhi Raivo Suni eestvõttel. Sellest, kuidas kohalikud sõnumid jõuaksid üleriigilisse meediasse, rääkis Jõgevamaa kultuuri- ja turismivaldkonna esindajatele ERR juhatuse liige Hanno Tomberg. ERR turundusspetsialist Tiina Leedu andis kohalolnutele ülevaate, kuidas kohalikud kultuuriuudised nii raadio- kui tele-eetrisse pääseksid.

Infopäeval esitleti ka mõningaid kohalikke sündmusi reklaamivaid audio- ja teleklippe, mille olid mitmed tegijad rahvusringhäälingule saatnud. Hanno Tomberg ja Tiina Leedu toonitasid, et kohalikke sündmusi reklaamivad audio- ja teleklipid peaksid olema võimalikult lühikesed, kuid samas informatiivsed. Samuti oli infopäeval juttu sellest, et teleuudiseid toodavad Jõgevamaal kaks korrespondenti – Järvamaa korrespondent Olev Kenk ja Tartu korrespondent Priit Rajalo.

Infopäeval arutleti ka selle üle, kust jookseb piir tavapärase kohaliku uudise ja kommertsliku uudise ehk reklaami vahel. Mõttevahetuse käigus jõuti arusaamisele, et kohalike sündmuste kajastamine üle-eestilises meedias oleneb suuresti kohalike inimeste endi aktiivsusest rahvusringhäälingu töötajatega suhtlemisel.

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus