Kuidas jaanipäeva ja võidupüha tähistate?

Vaike Vaino, pensionär Puurmanist:

Tänavu on meil võidupüha tähistamine ja kaitseliitlaste paraad Puurmani lähedal Kursis. Tallinna suurt paraadi vaatan telekast.  Mina püüan noorematele ikka selgeks teha, et jaanilaupäev on ka võidupüha. Õhtul istume algul koduaias lõkke ümber, pärast läheme laululava juurde suurt tuld vaatama.

Kalju Roosimäe, pensionär Jõgevalt:

Kindlat plaani veel pole. Jõgeva ümbrus on mulle veel võõras ja neid pidutsemiskohti hästi ei tea. Tõenäoliselt olen  pojal külas ja laste seltsis. Telekast vaatan Kaitseliidu võidupühaparaadi.

Villem Lilla, põllumees Kaera külast:

Vihmaga olen kodus ja šašlõkitan, liha on juba olemas. Tavaliselt olen käinud jaaniõhtul Paduvere Talumuuseumis, mõnikord aga mitmel jaanitulel, näiteks Laiusel ja Kassinurmes. Kuigi õllenõu on olemas, ostan jaaniõlle poest — see tuleb isegi odavam kui koduõlle tegemine. Kui saan mahti, vaatan telekast paraadi. Võidupüha puhul võib endale ka väikese napsi lubada.

Heiki Muuga, ehitaja Sulustverest:

Koduselt ja mõnusalt pere keskel. šašlõkiliha juba laagerdub ja õlled olemas. Eks prooviküpsetamine ja õlle mekkimine tuleb juba enne jaani ära teha. Seekord on pikad pühad, saab end ilusti välja puhata.  Autoga ma sõitma ei hakka, jalgsi aga kaugele ei kõnni, nii et kuhugi suuremale peole ma ei jõua. Vaevalt, et ma ka võidupüha paraadi telekast vaatan. Mulle on need päevad rohkem jaanipäeva kui võidupüha tähistamine.

Aina Metjer, raamatukoguhoidja Jõgevalt:

Vorstikesi saab kodus suvi läbi grillitatud, jaaniõhtu veedan mõnel rahvarikkamal üritusel. Olen kaua aega Eestist ära olnud ning meie toredatest jaanipäevadest puudust tundnud. Vennas on mul sõjaväelane, minul jääb aga võidupüha jaanipäeva varju ning telekast paraadi vaatamiseks ei jätku mul püsivust.

Küsitles ARDI KIVIMETS 

blog comments powered by Disqus