Kuidas garanteerida, et jääd aiamööbli ostuga rahule?

SISUTURUNDUS

Kodusest mööblikomplektist on just aiamööbel see, mis peab toime tulema kõige ekstreemsemate tingimustega. Odavaim lahendus võib sind üsna kiirelt alt vedada, samas kui kvaliteetne mööbel kestab kaua. Selle asemel, et soetada esimene ettejuhtuv komplekt, võta aega ja leia sobiv toode. Loe edasi ning saad teada, kuidas garanteerida, et leiad parima lahenduse.

Kas ikka mahub sinna, kuhu vaja?

Turul olemasolevaga tutvudes ei saa unustada ala, mille plaanid muuta aiaoaasiks, mis materjalist komplekt on ning mida sul tegelikult vaja on. Impulsiivsuse ja hetke ajel otsustamise tasub aiamööblit soetades unustada. Selliselt võid leia küll välimuselt kauni ent ebapraktilise, liiga suure või liiga väikese lahenduse.

Kitsale rõdule, kus ei plaanita võõrustada külalisi, piisab laua ja kahe tooli komplektist. Mõeldes suuremale seltskonnale, on heaks mõtteks mugav aiadiivan, tugitoolid ja madalam ning suurem laud. Kui oluline on panipaiga olemasolu, peab piiluma tumba või välioludesse sobiva kirstu poole, mida saab kasutada ka asjaliku tasapinnana.

Kolime õue värske õhu kätte

Siseruumide sisustamine on mõnes mõttes väga lihtne ja loogiline. Igal ruumil on oma roll ja on täpselt teada, mida poest valida. Õueruumiga – olgu selleks siis aianurk, rõdu või terrass – on veidi teisiti, sest funktsiooni osas on valik kordades laiem: väliköök, õueelutuba, rahulik lugemis- ja tšillimisnurk, ala külaliste võõrustamiseks või hoopis mänguplats lastele.

Funktsioon paigas, ära unusta, et sa sisustad väliruumi, mitte klassikalist elutuba või kööki. Kuigi teoorias võib väljas kasutada täpselt sama mööblit ja lahendusi, mida siseruumides, on see siiski halb idee. Siseoludesse sobilikud lahendused ei tule toime päikese, vihma ning kõikuva temperatuuriga.

Mitte liiga vähe, mitte liiga palju

Täpselt nii, nagu on võimalik õueala liiga tihedalt mööblit täis toppida, on võimalik see liiga tühjaks jätta. Kui sul tõesti ei ole vaja rohkem mööbliesemeid nagu näiteks lauda, diivanit või toole, kaalu aia dekoreerimist. Selliselt saab ruum täidetud ning iga asi annab miljööle midagi juurde. Sobivateks variantideks on erinevad lillepotid, tuulekell, padjad ja pleedid, välioludesse sobiv kunstiteos ning ka valguskettide või muu valgustuse kasutamine.

Ka minimalistlikku stiili viljeledes saad lisada isikupära: isetehtud vaas või kruus, potitaim, laheda kattega padi või fliistekk. Kui sa pole dekoreerimise osas kindel, alusta sammhaaval. Lisa paar asja ning vaata, kuidas need sobivad. Kui tunned, et on aeg ja oled leidnud sobiva eseme, paiguta see oma kohale.

Hästi läbimõeldud aed pakub rohkemat, kui oskaksid oodata

Aina rohkem mõeldakse aiaruumi kujundades kesksele fookuspunktile. Selle loomisega saad juhtida, kuidas pilk liigub ning mida nähakse. Kui aianurgas on mingi ala, mis sulle ei meeldi, saab pilgu ka sellest eemale juhtida. Fookuspunktiks sobivad väga hästi erinevast materjalist skulptuurid, üksik suurem puu, taimed, lilled aga ka silmapaistev värvilahendus mööblitekstiili või vaiba näol.

Võimalusel tasub kasutusele võtta vertikaalne ruum. Seinariiulid või klassikaline kõrge eraldiseisev riiul on abiks mitmel moel. Esiteks aitab ruumi vertikaalselt planeerimine kogu ala tasakaalus hoida. Teiseks saab riiuleid kasutada eraldusena, et tagada soovitud privaatsus. Ja muidugi on riiulid heaks panipaigaks. Säti sinna ritta taimed, õues kasutamiseks mõeldud sööginõud või miks mitte ka lugemisvara.

 

blog comments powered by Disqus