Kui tihti ja millist raamatukogu külastate? Mida laenutate?

Ella Tuma?evski, raamatupidaja:

?Suhteliselt tihi käin Siimusti raamatukogus, no ikka kord kuus vähemalt. Lemmik?anri mul pole. Olen rohkem kõigesööja tüüpi. Armastusromaanid on natuke liiga üheülbalised. Mulle meeldivad näiteks elulood. Meelsasti loen kriminulle. Fantaasiat ja ulmet loen ka, luulet vähem.?

Kairi Uustalu, õpilane:

?Käin raamatukogus siis, kui on vaja võtta kohustuslikku kirjandust. Vahel käin ikka niisama ka. Kui on vaja endale midagi ajaviiteks võtta, näiteks mõni huvitav romaan. Põhiliselt käin Jõgeval Linnaraamatukogus. Praegu peame lugema “Tõde ja õigust”. Kirjandust antakse koolis tavaliselt lugeda üks või kaks raamatut kuus.?

Ly Maasing, õpilane:

?Raamatukogus käin koolis lugeda antud kirjandust laenutamas. Praegu peame lugema Mats Traadi “Kodu on ilus”. Kuus tuleb kaks raamatut ikka läbi lugeda. Vahel sai ikka tihedamini raamatukogus käidud. Mulle meeldis armastusromaane lugeda. Praegu käin põhiliselt Palamuse raamatukogus. Enne käisin Palamusel koolis, elan seal ligidal ja sealt on mugav võtta.?

Siiri Kastepõld, kodune:

?Külastan koos lastega erinevaid raamatukogusid. Käime näiteks Jõgeva, Palamuse ja Kaarepere raamatukogus. Laste jaoks on vaja koolis antud kohustuslikku kirjandust. Oleme ka ise raamatuid tellinud, näiteks TEA  kirjastusest. Raamatukogus käimise sagedus sõltub nii sellest, kui tihti raamatuid vaja on, kui ka tagastamistähtaegadest. Kolme nädala pärast tuleb laenatud raamatud tagasi viia. Ise võtan rohkem käsitööraamatuid ja seiklusjutte.?

Elmet Oksa, õpilane:

?Käin põhiliselt Jõgeva Linnaraamatukogus. Õpin hetkel täiskasvanute gümnaasiumis. Raamatukogus käin kohustusliku kirjanduse pärast ja siis, kui on vaja mõne töö jaoks materjale. Näiteks teen praegu uurimust Adolf Hitlerist ja raamatukogust sain tema kohta materjale. Raamatukogu on kindlasti väga vajalik asi. Ma käiksin seal ka siis, kui ma ei õpiks. Natuke tülikas küll oleks, sest ma elan suhteliselt kaugel, Vägeval. Praegu külastan raamatukogu umbes kaks korda kuus.?

Tony Kallikorm, kodune:

?Ausalt öeldes ma peaaegu ei külastagi raamatukogusid. Raamatuid on mul kodus ka ja kuigi suur lugeja ma pole. Loen aastas ehk vaid mõne üksiku raamatu läbi. Tunnistan ausalt üles, et viimase aasta jooksul polegi ma ühtegi raamatut lugenud.?

 BERIT-BÄRBEL REBANE

blog comments powered by Disqus