Kui kalad oskaksid rääkida

Teadlased väidavad, et tegelikult suhtlevadki kalad omavahel üsna aktiivselt, inimesele on see vetevallas vahetatav info aga siiski mõistetamatu ja ilmselt ei saa kahejalgsete jutust aru kaladki. Vastasel juhul korraldaksid nad ammu pikette nii Eestis, Venemaal kui Soomes. Selle vastu, et kavalpead nende päritolu ja „kodakondsust” vassivad.

Vooremaa toimetusega võttis kontakti naisterahvas, kes tundis muret, miks müüakse Peipsi rääbist, mida sel suvel üldse püüda ei tohi. Müüjad-kavalpead öelnud talle, et tegemist on teaduse tarbeks välja tuua lubatud kaladega, mida on õigus realiseerida.

Teadlaste kinnitusel on see kalakogus tänavu aga olematu. Ilmselgelt müüakse ihaldatud Peipsi kalakeste pähe Soomest sisse ostetud saaki. Ja et kaup paremini läheks, kasutatakse „võltspassi”.

Kas tahab ükski eestlane end venelaseks või soomlaseks tunnistada või soovib mõni piiritagune elanik, et teda eestlaseks peetaks? Vaevalt küll. Kaladega, kes inimkeelt ei valda, vassitakse aga hea teenistuse nimel, et vähe pole!  

12. august 2010

blog comments powered by Disqus