Kronopal tahabki väikeseks jääda

Jõgeva aasta ettevõtja konkursil 1-9 töötajaga alagrupis esikohale tulnud puitgraanuleid ehk pelleteid ja lemmiklooma aluspanu valmistav firma Kronopal soovibki omaniku Janek Pärtelpoja kinnitusel väikeseks jääda.

Pärtelpoeg peab väikefirma eeliseks kliendikesksust, paindlikkust ning võimalust väga kiiresti tootmises ümberkorraldusi teha. “Kui tahetakse viiekilost, kahekümnekilost või ka tonnist kotti, siis meie saame kiiresti tellijate soovidega arvestada,” märkis ta.

Veel peab Kronopali omanik väikefirma eeliseks võimalusi kiiresti muutunud oludele reageerida. Suure ja kohmaka tootmise ümberkorraldamiseks kuluks tema kinnitusel tunduvalt rohkem aega ja ka raha.

Ettevõttes töötab praegu viis inimest.

Kronopalis lemmikloomadele valmistatud granuleeritud aluspanu saab osta ka Jõgevalt, nii Kaubahallist kui Pae poest. Aluspanugraanulid müüb ettevõte ühele konkreetsele ostjale, kes need lemmikloomapoodidele edasi müüb.

Lemmiklooma aluspanu kotil on  märge “Eesti toode” ja Pärtelpoja sõnul töötab see hästi. “Inimesed lausa küsivad poest seda,” kinnitas ta.

Toorme ostab Kronopal saetööstustest, üheks partneriks on Valmeco, kes tarnib umbes kolmandiku vajaminevast.

Majanduslangus on mõjutanud ka Kronopali, kõige tõsisem mure on toorme kättesaadavus. “Saetööstused tõmbavad oma toodangut koomale ega tea, mis tulema hakkab,” tõdes Pärtelpoeg. Tema sõnul ostavad graanulitehased küttepuid ja kuivatavad need ära, kuid temal kuivateid pole. Kuivatite ehitamine väikesesse tehasesse ei tasu ettevõtja hinnangul ära.

Jõgeval tegutseb Kronopal 2003. aastast. Möödunud aastal tootis ettevõte umbes kolm tuhat tonni pelleteid.

HELVE LAASIK 

Jõgeva aasta ettevõtted

 I alagrupp – 1-9 töötajat

1. Kronopal OÜ

2. Auto-Samiru OÜ

3. Merineitsi OÜ 

II alagrupp – 10-29 töötajat

1. Agrochema Eesti OÜ

2. Juta & Kaido OÜ

3. A.Tammel AS 

III alagrupp – 29 ja enam töötajat

1. Vooremaa Teed AS

2. Jõgeva Majandusühistu

3.  Valmeco

blog comments powered by Disqus