Kristo Kreek võitis Eesti meistrivõistlustel hõbemedali

Laupäeval Haapsalus peetud juunioride kreeka-rooma maadluse Eesti meistrivõistlustel võitis Jõgeva Raskejõustikuklubi Ramm esindaja Kristo Kreek kehakaalus kuni 55 kg hõbemedali.

Kehakaalus kuni 55 kg osales Eesti meistrivõistlustel neli maadlejat. Esimestes kohtumistes sai Kristo Kreek nii Ainar Pendi (J. Kotkase MK) kui ka Geron Sillamäe (Valga SK) üle seljavõidu. Treener Aimur Säärits, kes muude kohustuste tõttu ei saanud seekord meistrivõistlustel viibida, pidas seejuures eriti oluliseks valgalase alistamist, kuna varem ei olnud Kreek teda võitnud. Kristo Kreek jäi võitudest rääkides tagasihoidlikuks: “Väsitasin nad algul ära ja lõpus pidin lihtsalt õigel hetkel käevarreheite tegema.”

Otsustavas kohtumises oli jõgevalase vastaseks kahel viimasel aastal selles vanuseklassis meistriks tulnud ning tänavustel täiskasvanute meistrivõistlustel pronksmedali võitnud Markos Merisalu (MK Juhan). Kreek seekord tiitlikaitsjale veel vastu ei saanud, Merisalu võitis punktidega 8:0. Nädal varem ka sumo Eesti meistrivõistlustel teise koha saanud Kreegi hinnangul oleks treeneri kohalolekust kindlasti kasu olnud. “Treenerist on võistlustel alati kasu, viimase matši ajal oleks ta kindlasti mind aidata suutnud,” lausus noormees.

Jõgeva põhikooli kaheksandas klassis õppiv Kristo Kreek alustas maadlusega kolm-neli aastat tagasi. “Klassivend kutsus maadlustrenni,” meenutas Kreek, lisades, et kutsuja ise nüüdseks enam selle alaga ei tegele. Kuni selle aastani jäi Kristo Kreegi laeks erinevate vanuseklasside tiitlivõistlustel kolmas koht. Pronksmedaliga lõpetas ta kreeka-rooma maadluses 2012. aasta U16 ja 2013. aasta U18 ja U20 meistrivõistlused, samuti mullused U18 vanuseklassi vabamaadluse meistrivõistlused.

“Proovin nüüd ka Eesti meistriks tulla,” ütles Kristo Kreek, kelle eeskujuks spordis on kahekordne maailmameister Heiki Nabi. Järgmise võistluse peab Kreek 10. mail, kui Märjamaal toimuvad Juhan Kalde mälestusvõistlused kreeka-rooma maadluses.

Üheksateistkümnest juunioride meistrivõistlustel osalenud maadlusklubist oli edukaim ainsana kahes kaalus esikoha saanud MK Juhan 30 punktiga. Neile järgnesid MK Aberg (19 p), K. Palusalu SK, MK Nelson (mõlemal 13 p) jt. RJK Ramm sai 5 punktiga 13. koha.

i

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus