Kristiina Ojuland: Heategevus on muutunud populaarsemaks

Mis ajendas Teid rohkem patja ostma, kas sümpaatia toote vastu või soov oksjonil kaasa lüüa?

“Ma otsustasin oksjonilt kindlasti midagi osta. Täpset ostuplaani mul polnud. Kui aga oksjoni läbiviija maavanem Aivar Kokk teatas, et erakond, kes ostab padja, võidab ka valimised, siis loomulikult ostsin ma padja Reformierakonna jaoks ära. Iseenesest on aga igati tore, et korraldatakse oksjoni, mille tuludega kaasinimesi aidatakse. Muide, kogu Eesti ettevõtjad on hakanud märksa rohkem heategevusega tegelema.”

 Mis võiks aga olla selle humaansuse põhjus?

“Kindlasti on nii, et mida jõukamaks saab ühiskond, seda rohkem suudavad inimesed mõelda neile, kes abi vajavad. Olen märganud, et üha rohkem pööratakse tähelepanu puuetega inimestele ja vanuritele, kõikidele, kes ühiskonnas abi vajavad. Samuti on hakatud hoopis paremini kohtlema ka loomi, näiteks kodutuid koeri ja kasse.”

Kas olete ka ise mõnele kodutule loomale kodu andnud?

“Olen küll. Mul on koguni kaks sellise saatusega kassi. Ühel neist sündisid pojad ja neist mitu on juba ka uue kodu leidnud.”

Tuleme nüüd loomade maailmast tagasi inimühiskonda. Kuivõrd näitab Kesk-Eesti mess ja Jõgeva Kevadlaat seda, kuidas areneb elu Eestis väljaspool Tallinna?

“Ma arvan, et neid järeldusi saab kõige paremini teha siis, kui mööda Eestimaad ringi sõita. Arengut  võib märgata paljudes paikades. Pilvelõhkujad ei kerki mitte ainult Tallinnas, vaid elu läheb edasi paljudes linnades ja külades. Näiteks lausa uskumatu on, mida on poole aastaga suudetud korda saata minu kodulinna Jõhvi kesklinnas.”

Oma seekordset ringsõitu Jõgevamaal alustasite Põltsamaalt. Missugused on Teie tähelepanekud selles linnast?

“Põltsamaa on alati jäänud meelde rohelise linnana, kus on väga palju lilli. Põltsamaa roosid on väga kaunid juba kevadel. Järjest rohkem märkab linnas ka uusi ärisilte. Mõistagi läheb edukalt suurtel ettevõtetel E-Piim Põltsamaa Meiereil ja Põltsamaa Felixil.”

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus