Krissu paberisahtlist ostetakse enim nimelisi kuuseehteid

Rakke koolis õpetajana töötav ning Jõgeval elav Kristiina Miško meisterdab ja kaunistab kingituseks mitmesuguseid käsitööesemeid, millest jõulude eel on eriti suur huvi kuuse otsa riputavate värviliste munade järele.
Kristiina arvates võiks sotsiaalmeediaüleskutsest „Mina ostan jõulukingitused Jõgevamaalt“ välja kujuneda aastaringne projekt kohalike ettevõtjate toetuseks.
Kristiina Miško märkis, et näidiseks kaunistatud värvilistele kuuseehetele kirjutas ta peale „Häid jõule!“, kuid paljud on tellinud ehteid, millele kirjutatud inimese nimi, kellele kingitus mõeldud ja talle pühendatud tekst.
„Kuuseehete kinkimine on tänavu eriti populaarne. Praegu on juba ette tellitud kolmkümmend ehtemuna,“ ütles Kristiina.
Käsitöömeister näitas ka enda meisterdatud šokolaadiümbrist. „See pakend on jõuluteemaline, kuid olen teinud šokolaadidele ümbriseid mitmeteks tähtpäevadeks ja perekondlikeks sündmusteks.“
Veel valmivad Kristiina Miškol käsitöökaardid, kaunistatud karbid ja küünlaalused.
„Käsitöid valmistan kodus ja ennekõike vastavalt tellimustele. Idee sai alguse sellest, et teades minu huvi, palusid sõbrad ja tuttavad mul mitmeid ehteid ja kaunistusi meisterdada. Siis otsustasin asja suuremalt ette võtta,“ ütles Miško.
Kristiina Miško on üks paljudst ettevõtjatest, kelle loomingut tutvustatakse Facebooki kontol „Mina ostan jõulukingitused Jõgevamaalt“.
„Niiviisi kohalike ettevõtjate töid ja teenuseid tutvustada on suurepärane mõte. Selline projekt võiks toimuda aasta ringi. Küllap on maakonna ettevõtjatel huvi ja soovi oma tehtut tutvustada erinevate tähtpäevade eel,“ arutles Kristiina Miško.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus