“Kreisi” õpetajate päev kunstikoolis

Nagu teisteski koolides, annavad ka Jõgeva kunstikoolis õpetajate päeval tunde vanemad (antud juhul siis IV kursuse) õpilased. See annabki õpetajatele vabad käed väikeseks action’iks. Seekord saabusid siis õpetajate päeval kooli kolm kentsakat tegelast: vabatahtlikku tööteenistusse astunud ja kunstikooli turvameheks suunatud Lembit ehk Lemps, kes vendade Voitkade kombel pikalt metsas elanuna väikesed veidrused külge oli saanud, Lempsi ema Mutt, topeltprillide ja kõva kuulmisega vanaproua, kes ühest küljest tuli pojal silma peal hoidma, teisest küljest oma kunstiteadmisi värskendama (ta oli noores põlves joonistanud ning mõned vanad tööd kaasagi võtnud!), ja Lempsi koristajast pruut Juuli. Loomulikult ei istunud kolm tegelast niisama nurgas, vaid olid pidevas tegevuses: kui keegi midagigi korrarikkumise taolist toime pani, tormas kohe kohale Lemps, kui aga miski kusagil ripakile jäi, toppis Juuli selle kohe suurde musta prügikotti ja tõstis ukse taha, Muti üks ülesandeid oli aga kõigi sündmuste fotoaparaadiga jäädvustamine.

 “Õigupoolest oli meil raskusi üksteise pildistamisega, sest kolleegide värvikas väljanägemine ajas igaühele meist suisa naerukrambid peale,” ütles Anne Nurmik. “Ka tolle päeva õpilasest direktor suutis meid nähes öelda vaid: “Ei või olla!””

 Kuue aasta jooksul on kunstikooli pedagoogid õpetajate päeval kehastanud igasuguseid tegelasi, loomad senini veel välja arvatud. Õigupoolest liiguvad õpetajate mõtted juba selles suunas, millega tuleva-aastasel õpetajate päeval lapsi üllatada.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus