“Kraaksupesa” tähistas esimest juubelit

Üleeile tuli Kraaksupesa” mängutoa viiendat sünnipäeva tähistama nii palju lapsi, et tekkis kahtlus, kas külalised ära mahuvad. Huviliste suur hulk kinnitas fakti, et mängutuba on jätkuvalt populaarne ning vajaks isegi ruumi juurde.

 

Mängutuba “Kraaksupesa” avati 2008. aasta detsembris praeguses Jõgevamaa gümnaasiumi hoones, kus toona tegutses ka Jõgeva täiskasvanute keskkool. Siis müüs linn hoone riigigümnaasiumi tarvis maha ning  mudilastel sinna enam kohta ei jäänud. “Meil oli päris suur mure endale uute ruumide saamisega. Rendipinnad olid meie jaoks liiga kallid,” meenutas mängutoa haldaja, Jõgeva perekeskuse juhataja Liina Stamm. Siis pakkus ettevõtja Kalle Pint perekeskuse mängutoale ruume aadressil Puiestee tänav 25a, kus viibitakse tänaseni.

“Kraaksupesa” külastavad ennekõike need lapsed, kes lasteaias ei käi ning kelle vanematel on näiteks tarvis linnas asju ajamas käia, last kaasa võtta aga ei saa. Palju on ka neid, kes on Jõgevale vanavanematele külla tulnud, kuid vanaema-vanaisa juures pole mänguasju. “Oleme väga populaarsed väljastpoolt linna tulijate jaoks. Kaarepere ja Kassinurme rahvast käib meil palju,” rääkis Liina. Samas nentis mängutoa juhataja, et Jõgeva põliselanikke satub neile harva. “Oleme küll end reklaaminud kohalikes lehtedes ja kuulutused on stendidel üleval, kuid inimesed miskipärast ei ole kuulutusi märganud. Kõige paremini on seni toiminud nii-öelda suust-suhu reklaam,” lisas Liina.

Mängutuppa tullakse juba enne sündi<p />

Perekeskuse juhataja tõdes, et mängutuba ei asenda ikkagi lasteaeda. “Me püüame olla lasteaiale alternatiiviks, mitte konkurendiks,” ütles ta. Siiski pakub Jõgeva perekeskus alates eelmisest aastast litsentseeritud lapsehoidja teenust, mida osutab Liina ise. Mängutoas viiakse läbi ka loenguid ja koolitusi lapsevanematele, millest üks populaarsemaid on rasedatele ja nende tugiisikutele mõeldud perekool.

“Kraaksupesa” sünnipäevale tulnud Kristel oli varem oma aasta ja kaheksa kuu vanuse poja Keviniga mängutuppa sattunud vaid korra. Ta avastas  selle enda jaoks perekoolis käies, seega on Kevin käinud mängutoas põhimõtteliselt juba enne ilmaletulekut. “Kui esimest korda siin käisime, siis talle väga meeldis, ei tahtnud ära tullagi ja natuke isegi jonnis selle pärast,” rääkis Kevini ema. Sünnipäeval oli Kevin veidi pelglik, sest ringi sagivaid lapsi oli ümberringi väga palju.

Laienemiseks on vaja investoreid

Samas tundis end sünnipäevapeol väga mugavalt arvatavasti noorim külaline, neljakuune Heleri, kes käib koos ema Elikaga ka “Kraaksupesa” muusikaringis. Elika sõnutsi on pooletunnine muusikaring isegi nii pisikestele beebidele paras. Muusikaringis õpivad beebid seltsima ning harjuvad teises keskkonnas viibimisega, mis on Elika arvates isegi olulisem kui laulmine ja tantsimine.

Sünnipäevapeol oli “Kraaksupesa” ruumides ringi liikuda  üsna keeruline: pidevalt tuli jalge ette vaadata, et mõnele rüblikule viimaks peale ei astu. Perekeskuse juhataja Liina sõnas, et tegelikult on neil soov ruume laiendada, kuid selleks vajavad nad investoreid. “Iseenesest on võimalik siia kõrvale saaliruum teha, kus saakski mitmesuguseid sündmusi korraldada,” rääkis ta. Kuid selleks tuleb leida raha. Kohaliku omaalgatuse programmist, kust seni on toetust saadud, pole paraku nii suurt summat võimalik taotleda. 

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus