Köstri Söögituba avab uksed

 

Palamuse ajaloolises kirikumõisa aidas avab täna uksed uus söögikoht — Köstri Söögituba.

Kirikumõisa aida senine, OÜga Luua Grupp sõlmitud leping tiksus täis möödunud sügisel. Tänavu kevadel sõlmis hoone omanik, EELK Palamuse kogudus uue rendilepingu vastava konkursi võitnud OÜga Imre Köök. Firma omanik lootis uue söögikoha avada küll juba mai keskel, ent paraku võtsid asjad ettearvatust kauem aega ja nii tehakse uksed lahti alles täna.

“Lootsin söögikoha käivitamisele Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse kaudu rahalist tuge saada, ent paraku need lootused luhtusid: EAS ei pidanud meie äriplaani abikõlbulikuks,” ütles OÜ Imre Köök omanik ja juht Imre Tõekalju. “Toitlustusäri on minu jaoks ka päris uus valdkond ning seetõttu ei osanud ma ette arvata, kui pikalt ühe või teise asja ajamine aega võib võtta.”

Nüüd on Köstri Söögitoa köögis kõik vajalikud seadmed olemas ning söögisaalgi sisustatud. Imre Tõekalju sõnul mahub saali hea tahtmise korral sööma 25-26 inimest, õuelaudade taha 18-20. Lisaks sellele on hoone teisel korrusel saal, kuhu saab mahutada ka peo- või peielauaseltskonna.

“Õuelaudade kohal pole praegu veel päikesevarje, ent need saabuvad tuleva nädala keskel,” ütles Imre.

“Tuleval nädalal asuvad lisaks kahele kokale ja kahele baaridaamile tööle ka kaks ettekandjat.”

Esialgu hakkab söögikoht lahti olema kella 10-20, pühapäeviti ja esmaspäeviti kella 11-18. Kui tegevuse käigus selgub, et rahvas tahaks Köstri Söögitoas ka hilisemal kellaajal süüa või aega veeta, saab sulgemisaega edasi nihutada.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus