Korvpalliturniiril heideldi meistriliiga mängijatega

Nädalavahetusel Kuressaares peetud neljateistkümnendate Eestimaa suvemängude korvpalliturniiril jõudis Jõgevamaa meeskond finaali, kus pidi tunnistama tugevakoosseisulise Tartumaa 56:45 paremust. Jõgevamaa meeskonna treeneri Ergo Paasi sõnul oli üheteistkümne meeskonna osavõtul toimunud turniiri tase korralik. “Nii kaugele jõudmiseks tuli palju vaeva näha,” lausus ta. “Mitme meeskonna põhitegijad mängisid eelmisel hooajal Eesti meistriliigas ning ega nad suvelgi puhka.”

Alagrupiturniiri avamängus alistas põhiliselt Eesti meistrivõistluste teise liiga turniiril esikoha saanud SK Torma Sport mängijatest koosnenud Jõgevamaa meeskond Raplamaa 21:12 ning oli seejärel veelgi kindlamalt üle Põlvamaast (31:12). Teise võistluspäeva hommikuses mängus oli Jõgevamaa vastaseks meistriliiga põhiturniiril viienda koha saanud KK Pärnu korvpalluritest koosnenud Pärnumaa meeskond. Vastastel olid väljakul näiteks Taavi Härmsalu, Elgar Tamsalu, Karl-Martin Kask ja Andres Andrei, samuti endine tippmängija, nüüd KK Pärnu peatreeneri ametis olev Heiko Rannula.

Jõgevamaa võitis olulise kohtumise 33:24. “Kartsin, et me ei ole hommikul mänguks veel hästi valmis, aga läks hoopis vastupidi,” lausus Ergo Paas. “Kõik mehed panid kohe algusest kõva tempo peale ja mäng oli päris valus. Korraks küll väsisime ära, pärnakad hakkasid ka kaitses paremini mängima ning jõudsid meile järgi. Siis aitas aga eelmisel hooajal Hispaanias mänginud Sven Kaldre korvi ühe Märt Tralla visatud palli ning oli seejärel ise täpne kolmepunktiviskel – see vist tõigi mängu lõpliku murrangu. Võit andis ka edasiseks päris hea emotsiooni.”

Viimases alagrupimängus alistati Hiiumaa 26:21 ning poolfinaalis mindi vastamisi Ida-Virumaa meeskonnaga. “Mängud Ida-Viruga on alati väga rasked olnud,” lausus treener. “Nad oskavad väga hästi kaitses mängida, aga seekord paistis, et mõnel neist oli motivatsioonipuudus.” Ühte põhimängijat tabanud vigastusele vaatamata võitis Jõgevamaa poolfinaalmängu 32:20 ning sai finaalivastaseks Tartumaa, kes teises poolfinaalis mängis 43:33 üle Pärnumaa.

Tartumaa eest mängisid lisaks esiliigas pallivate Tartu meeskondade korvpalluritele ka kevadel TÜ/Rock meeskonnas Eesti meistriks tulnud Kristen Meister ja Kent-Kaarel Vene. “Alguses läksime juhtima, vahepeal olime viie punktiga ees,” ütles Ergo Paas. “Paari põhimängija puudumisel ei saanud aga teistele vajalikku puhkust anda, mehed hakkasid väsima ning visked ei läinud enam korvi. Kahekümne viiest vabaviskest tabasime vaid kümme ning sellega mängu ära andsimegi.”

Tuleval hooajal Eesti meistrivõistluste esiliigas mängiva SK Torma Sport meeskonna treeneri Ergo Paasi sõnul andis Saaremaal nähtud mängupilt põhjust rõõmustamiseks. “Uue hooaja eel meil midagi karta ei ole, kõik mängijad on ennast heas vormis hoidnud,” lausus ta. “Esiliiga on Torma meeskonnale kindlasti mängitav, eriti kui saame oma pingi pikemaks. Esiliigasse ei saa minna täpselt samasuguse meeskonnaga nagu meil teises liigas oli, juurde tuleks saada paar head mängijat, kes saaksid kogu hooaja jooksul mängudel käia.” 

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus