Korvpalliturniiri võit läks seekordValgevenesse

Nädalavahetusel peeti Kuremaal järjekordset Euroopa tüdrukute korvpalliliiga turniiri, mis viis U14 vanuserühmas võidu Valgevenesse ja jättis eestlased viimaseks.


Kui eelmisel korral viis võidu koju Läti võistkond Ridzene, siis seekord jäid nad Valgevene korvpalliklubi Prinemanie järel teiseks. „Viimane mäng otsustaski turniiri võitja,“ sõnas korraldaja Raivo Tralla. Mängud olid tasavägised ja pinget jätkus viimaste mänguminutiteni. „Kõik võidud jäid kolme ja viie punkti piirimaile,“ tõdes Tralla.

Sel korral väisas Kuremaad ka Läti tüdrukuteliiga president Igo Zanders, kes kohtus ettevõtja ja Jõgeva valla kultuurikomisjoni liikme Rainis Polli ning abivallavanem Arvo Sakjasega. „Rääkisime korvpallist, arengust ja spordisaalidest Kuremaal ja Jõgevamaal. Ta jagas oma kodumaa kogemusi ja rääkis, mida seal tehakse,“ ütles Poll. „Jõudsime järeldusele, et Jõgevale oleks vaja korralikku spordisaali ja Kuremaal oleks vaja suuremat saali,“ lisas Poll. Räägiti Kuremaa kui võistluspaiga plussidest ja miinustest. „Korraldus ja asukoht on kõik meile suureks plussiks, aga miinuseks on see, et saal peaks olema suurem,“ sõnas Poll, kes laupäeval ka tüdrukute mänge jälgis.

„Mulje on väga hea. Korraldus on väga hea, see, et Raivo Tralla on need inimesed suutnud Kuremaale tuua ja kui kord on tuldud, tahetakse alati tagasi tulla,“ kiitis Poll.

Järgmine turniir toimub jaanuaris, mil võistlevad U16 vanuserühma tüdrukud.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus