Korvpallis meistriks Tabivere

Meistritiitlit asusid talvel jahtima neli meeskonda: tiitlikaitsja Kuremaa, kes oli ühendanud jõud Torma võistkonnaga, mullune hõbemedalimeeskond Tabivere ning Saare ja Palamuse/Pala. Talve jooksul selgitasid meeskonnad oma lähtepositsiooni poolfinaalideks, mängides selleks põhiturniiril läbi mängud kõigi vastasvõistkondadega. Põhiturniiri võitis Kuremaa/Torma võistkond, kaotamata ühtegi kohtumist. Teine oli Tabivere, kolmas Pala/Palamuse meeskond ja neljas Saare.

Poolfinaalpaarid pandi paika põhiturniiri kohtadest lähtudes. Põhiturniiri võitja Kuremaa/Torma sai vastaseks põhiturniiri neljanda Saare, teiseks jäänud Tabivere läks vastamisi kolmandaga ehk siis Pala/Palamusega. Poolfinaalikohtumised kulgesid ettearvatult: mõlemas paaris võitsid favoriidi rollis olnud meeskonnad. Esimeses poolfinaalkohtumises kindlustas endale täpsete kolmepunktivisetega finaalikoha Kuremaa/Torma, teises kohtumises panid oma paremuse maksma Tabivere korvpallurid, võites Pala/Palamuse võistkonda.

Kolmanda-neljanda koha mängus kohtusid omavahel Pala/Palamuse ja Saare võistkond. Mäng kulges küll Pala/Palamuse dikteerimisel, kuid võitluslikku mängu jätkus viimaste sekunditeni. Võitis siiski Pala/Palamuse meeskond, saavutades seega Jõgevamaa meistrivõistlustel kolmanda koha.

Finaalkohtumine Kuremaa/Torma ja Tabivere vahel peeti 12. mail Tabivere Gümnaasiumi võimlas. Mängu alguses saavutatud 6-7-punktilist edu õnnestus kodumeeskonnal hoida lõpuvileni ja nii võidetigi tasavägine finaal tulemusega 78:66 ning toodi Tabiverre Jõgevamaa meistritiitel meeste korvpallis. Meistermeeskonnas tegid kaasa Alvar Ehamaa, Kaupo Mikk, Raul Tein, Steven Saaristu, Jörgen Õigus, Paavo Vainlo, Anton Vassiljev, Andrei Vassiljev, Kristo Kangro, Martin Kimmel, Kristjan Karm ja Timo Oja.

Kogu hooaja vältel olid resultatiivsemad ja rohkem mängudes osalenud mängijad Kristo Kangro, Steven Saaristo ja Timo Oja Tabivere võistkonnast, Veiko Kõre, Märt Tralla ja Jaanus Annok Kuremaa/Torma võistkonnast, Oliver Müürsepp ja Valmar Vi?njakov Pala/Palamuse võistkonnast ning Mart Morozov ja Margo Tani Saare võistkonnast.

TAAVI PIRK,
meistrivõistluste peakohtunik

blog comments powered by Disqus