Korvpallipoisid veedavad vaheaja treenides

Teisipäeval oli laagris umbes 40 korvpallipoissi, nädala jooksul teeb trenni aga üle saja erinevas vanuses noormehe.

Lisaks Jõgeva poistele harjutavad Kuremaa Spordikeskuses noored korvpallurid Lääne-Virumaalt, Ida-Virumaalt, Tartumaalt, Järvamaalt ja Viljandimaalt.

Kõige nooremad poisid on üheksa-aastased, kõige vanemad aga kaheksateist. Kokku treenib Kuremaa Spordikeskuses kuus vanuserühma noori korvpallureid. Jõgevamaal on tänavu avatud ka kaks uut treeningrühma ? Palamusel ja Voorel.

Korvpallipoisid on kuuest mängust neli võitnud

Spordiklubi Forte juhi Ergo Prave sõnul on tänavune Eesti meistrivõistluste hooaeg juba alanud, kokku erinevate vanuserühmade kuuest mängitud mängust on saadud neli võitu ja kaks kaotust.

Sellel nädalavahetusel on C vanem vanuseklass (1991 sündinud) Pala turniiril, C noorem (1992) vanuseklass aga peab järjekordsed Eesti meistrivõistluste mängud. Üsna pea algavad võistlusmängud ka tugevas Põhja-Euroopa liigas (NEYBL).

3. – 5. detsembrini toimub Kuremaal rahvusvaheline turniir, millest võtab osa kaheksa kõrgetasemelist võistkonda. Tulemas on Tiit Soku korvpalliklubi, samuti tugevad klubid Lätist ja Leedust. Prave sõnul tähendab see poiste jaoks viit-kuut tugevatasemelist võistlust.

Kooliajal treenivad õpilased oma kodukohas, kuid nädalavahetustel ja koolivaheaegadel harjutatakse kokkumängu Kuremaal. “Meil on igal nädalavahetusel mõne vanuseklassi poisid siin ja teevad trenni,” ütles Ergo Prave. Kuigi kõige tähtsamaks on korvpall, täidab spordiklubi omal moel ka kasvatuslikku rolli. Kui kõigist poistest ka sportlasi ei tule, kasvavad neist kindlasti tublid inimesed. Tihti kodunt ära olles õpivad poisid ise hakkama saama – õigel ajal üles tõusma, õigel ajal trenni jõudma, samuti oma tuba korras hoidma ja teistega arvestama. Prave sõnul on neil üsna karm distsipliin, kolm korda päevas tuleb trenni teha ja lisaks kaks korda nädalas ujumas käia. Väga suurt rõhku pannakse ka poiste õppeedukusele, Prave sõnul ongi suurem osa poistest nelja-viielised.

Kõik on vajalikud
“Teeme omal viisil ka ennetavat tööd, kord on üsna karm ja karistusedki üsna karmid,” rääkis Prave. Poiste jaoks on väga oluline, et nad saavad võistlustel käia, võiduelamused on nende jaoks tähtsad. Samuti saavad nad treeninglaagrite ajal sõpradega kohtuda.

Süsteem on üles ehitatud nii, et kõik ennast vajalikuna tunneksid. Ühtehoidmine on väga oluline. Nii käivad kõige nooremad, mini-klassi noormehed vaatamas ka A-klassi ehk kõige vanemate mänge. Kõige vanemad ja kõige nooremad ei karda omavahel ka kergelt aasida, kõik on nagu üks perekond.

Poistel ei ole õnneks senini suuremaid vigastusi juhtunud, aga eks väiksemaid hädasid ja kukkumisi tuleb ikka ette.

Torma noormees Janno Schneider on trenni teinud juba kuus aastat. Korvpalliga alustas ta juba algklassides. Noormehe meelest on treenimine küll raske, kuid selle kompenseerivad võistlused.

Iisaku noormees Toomas Valdre sattus võistkonda treeneri vahendusel, nüüd on ta kollektiivi hästi sisse sulanud ja mäng sujub. Kõige raskem on noormehe jaoks üldfüüsiline ettevalmistus. “Korvpall meeldib mulle,” tunnistas ta.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus