Korvpallipoisid käisid Velikije Luki sügisturniiril

Kuremaa spordikooli ja klubi Torma Sport ühine poiste U14 vanuseklassi korvpallivõistkond, milles mängib nii Jõgeva, Torma kui ka Avinurme poisse, osales novembri lõpus Venemaal Velikije Lukis peetud turniiril “Pihkva sügis 2016”, kus tuldi nelja võistkonna hulgas teisele kohale.


Kuremaa spordikooli ja Torma klubi ühine võistkond teeb Torma Spordi nime all kaasa ka Eesti U14 vanuseklassi poiste meistrivõistlustel. Eesti piiridest väljaspool polnud see seltskond senini veel võistelnud.

Velikije Luki turniirile sõideti koos BC Tartu eakaaslastega. Nendega mängiti reede õhtul kohale jõudes ka esimene mäng, mis lõppes tulemusega 47:66 meie poiste kahjuks. Kuremaa spordikooli treeneri Märt Tralla sõnul ei peegeldanud lõppskoor tegelikku mängupilti: kohtumine oli päris tasavägine.

Teises mängus kohtusid meie poisid Pihkva oblasti korvpalliklubi Junost võistkonnaga ning võitsid suurelt: 80:16.

“Junosti poisid on treeninguid alles alustanud, nii et meie suureskooriline võit oli igati seaduspärane,” sõnas Märt Tralla.

Ka kolmas, Velikije Luki spordiklubi Ekspress võistkonnaga peetud mäng lõppes meie poiste ülekaaluka (59:30) võiduga.

“Meie eesmärgiks polnud tegelikult suurelt võita, vaid kontrollida, kas poisid on treeningutel ja laagrites nende ette seatud eesmärkidest aru saanud,” ütles Märt Tralla. “Pärast Velikije Luki turniiri võin öelda, et võistkond liigub õiges suunas. Ehkki kaks mängu olid meile väga lihtsad, andsid ka need poistele mängukindlust juurde. Ja platsile pääsesid Velikije Lukis kõik poisid. Selline nõue oli kirjas juba võistluste juhendis.”

Märt Tralla sõnul jäid ka poisid võistlusreisiga väga rahule.

Omamoodi seiklus

Eesti poistele tehti Velikije Lukis linnaekskursioon ja tutvustati neile ka kohalikku koduloomuuseumi. Muu hulgas said noored teada, et paljude Eesti perede jaoks on Velikije Luki kurva tähendusega: sealkandis langes Teise maailmasõja ajal palju eesti rahvusest sõjamehi. Ekskursioonil ja muuseumis tõlkis giidi venekeelse jutu eesti keelde Dmitri Desjatnikov, ühe BC Tartu korvpallipoisi isa.

Et Velikije Lukis oli parasjagu käimas suur vibulasketurniir, olid linna normaalsemad majutuskohad selle ala sportlasi täis, mistõttu eesti korvpallipoisid paigutati kohaliku põllumajanduse akadeemia nirude olmetingimustega ühiselamusse, mis poisid natuke ära ehmatas. Teine öö veedeti siiski juba hotellis tunduvalt mugavamates oludes.

Turniiri “Pihkva sügis” korraldamise üheks eesmärgiks oli see, et kohalikud võistkonnad saaksid oma vanuseklassi Venemaa meistrivõistluste turniiri eel piisavalt mängukogemusi. Et Velikije Luki korvpalliklubil on side BC Tartuga, kutsutigi nende võistkond sügisturniirile. Tartlased omakorda pakkusid Kuremaa spordikooli ja Torma Spordi võistkonnale võimalust kaasa minna.

“Juba võistlusreisiks valmistumine oli poistele omamoodi seiklus, sest Venemaale pääsemiseks oli vaja viisad vormistada, aga enne seda tuli enamikul endale pass hankida: olemas oli see vaid paaril poisil,” ütles Märt Tralla. “Ka piiri ületamine jäi poistele pikaks ajaks meelde, sest igasugu protseduuride peale kulus terve tund. Velikije Lukis oli poiste jaoks aga põnev see, et kaubad toidupoes olid meie mõistes väga odavad.”

Sisekliima paranes

Velikije Lukis võistlemas käinud korvpallipoisid võistlesid möödunud aastal miniklassi Eesti meistrivõistlustel, nüüd aga, nagu öeldud, U14 vanuseklassi Eesti meistrivõistlustel. Trenni tehakse kolmes eri paigas: Jõgeva poisid Jõgeval (põhikooli võimlates), Torma poisid Tormas ja Avinurme poisid Avinurmes. Jõgeval ja Avinurmes viib treeningud läbi Märt Tralla, Tormas Andres Annok. Kokkumängu saavad poisid harjutada Torma spordihoones aeg-ajalt korraldatavates laagrites.

“Pikemate laagrite kõrval kavatseme tulevikus ka ühe-kahepäevaseid nädalavahetuse laagreid teha,” ütles Märt Tralla.

Torma poisid on tema sõnul korvpalliga tegelnud juba esimesest klassist peale, Jõgeva ja Avinurme poisid kolmandast klassist alates.

“Nii et minu poistel tuleb Torma poistele järele jõuda, aga sellega ei tohi ka liialt kiirustada,” kinnitas Märt Tralla.

Velikije Luki reisi ette võttes peeti silmas mitut eesmärki: korvpallisidemete arendamist Venemaaga ja koostöö edendamist BC Tartuga näiteks. Ka võistkonna sisekliimale mõjus reis hästi.

“Poisid on laagris olles kokku puutunud ennegi, aga pikal reisil ühes bussis ninapidi koos olemine pani nad omavahel veel tihedamalt suhtlema,” sõnas Märt Tralla. “Võistlusreisi teokssaamise eest oleme tänulikud Kuremaa spordikoolile, AS-ile Stigmar, lapsevanematele ja teistele toetajatele. Täname ka BC Tartut võistlusreisile kaasa kutsumise eest ning Dmitri Desjatnikovi abi eest mitmete reisiga seotud toimingute enda peale võtmise eest.”

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus