Korraldajad ootavad Jõgeva kabe MK-etapile kaheksa riigi esindajaid

Järgmisel suvel Jõgeval üheksandat korda toimuv rahvusvaheline turniir vene kabes kuulub esmakordselt maailma karikasarja, korraldajad ootavad mängijaid vähemalt kaheksast riigist.


Jõgeva Kabeklubi eestvedamisel tänavu korraldatud rahvusvahelisel turniiril Jõgeva 2017 olid kohal kuue riigi esindajad.

Oodatakse umbes 50 osalejat

Vene kabe MK-sarja 4. etapp Jõgeva 2018 toimub 29. juulist kuni 6. augustini. Turniirile on oodata 40-50 kabetajat eesotsas maailma tippudega. Põhiturniiril mängitakse üheksa vooru, lisaks toimub ka kiirturniir. Võistluse korraldaja on Jõgeva Kabeklubi koostöös Eesti Kabeliiduga.

Korraldaja esindaja Ülar Poom ütles, et Jõgeva kabeturniiril on silma peal hoitud juba mitu aastat. Tänavu suvel käis vene kabe maailmaorganisatsiooni (IDF) president Vladimir Langin Jõgeval maad kuulamas, kas on võimalik muuta turniir maailma karikavõistluste etapiks. Näinud kohapealset korraldust ja tutvunud võimalike mängupaikadega nii Virtuses kui Kuremaa lossis, oli Langin optimistlik. “Ta oli kindel, et saame hakkama. Nii see mõte õhku visatigi,” lisas Poom.

Vene kabe 2018. aasta MK-sarjas on Poomi sõnul kokku seitse etappi, esimene Jamaical, teine Itaalias Riminis, kolmas Peterburis, neljas Jõgeval, viies Kaasanis, kuues Portugalis Albufeiral ja seitsmes Peterburis.

Poom lisas, et meil on mõistlik võtta vastu see, millega me kindlasti heal tasemel hakkama saame.

Kus mängitakse, pole veel teada

Kus MK-etapi mängud toimuma hakkavad, pole veel lõplikult kindlaks määratud. “Spordikeskuse Virtus saal sobiks väga hästi, aga ka Kuremaa lossil pole midagi viga,” lisas Poom.

Tema sõnul tuleb kindlasti põhjalikult läbi rääkida uute vallajuhtidega. “Töötame aasta lõpuks juhendid välja, uue aasta algul on pilt juba selgem, vahepeal räägime uute vallajuhtidega.”

Jõgeva kabeturniiri ajal on osavõtjad alati viidud meie maakonna kaunitesse paikadesse ja ka kaugemale, arvestada on püütud kõikide mängijate soovidega. “Eks see on üks põhjus, miks siia tullakse. Mõnele osalejale meeldib väga kabet mängida, mõnele pole tulemus nii tähtis, hoopis olulisem on tuttavate ja sõpradega kokku saada ning kauneid paiku külastada,” rääkis Poom.

Tema sõnul koostavad korraldajad alati enne kabeturniiri võimalikud marsruudid, kuhu mängijaid viiakse. “Need peavad olema huvitavad kohad,” tõdes Poom.

Ka mängijate majutusega tuleb varakult tegelema hakata ning kohad broneerima. “Peame hakkama saama nende kohtadega, mis meil siin pakkuda on. Eelmisel turbiiril oli kohal 34 mängijat koos eestlastega. Mõned eestlased majutust ei soovinud, nüüd peame arvestama kuni 50 inimesega. Loomulikult pole see lihtne ülesanne, aga ega ei peagi olema,” lisas Poom. Kaugemale majutamisega tekib paratamatult transpordi mure. “Saime ka sellega tänavu suvel hakkama,” tunnistas ta.

Korraldaja kinnitusel tuleb umbes kolmandik mängijatest tõenäoliselt Eestist. Nii oli ka tänavusel turniiril.

Ametlik registreerumine pole veel alanud, sellepärast Ülar Poom veel MK-etapile tulijatest rääkida ei taha. “Need, kellel hästi läheb, tahavad tavaliselt järgmisel aastal ka osaleda,” tunnistas ta.

Maailmas on kaks kabe rahvusvahelist organisatsiooni. 100ruuduse kabe organisatsiooni (FMJD) üks kahest peakontorist asub Tallinnas, presidendiks on Janek Mäggi. 64ruuduse kabe maailmaorganisatsioon (IDF) on registreeritud küll Bulgaarias, kuid peakontor on Peterburis.

Jõgeva Kabeklubi tänab kõiki seniseid toetajaid ning loodab jätkuvale koostööle, loodetavasti lisandub ka uusi toetajaid.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus