Koroonaviirus tabas Põltsamaa vallas Kingu Kodu

Viimastel päevadel on koroonaviirust leitud päris paljude inimeste organismist. Laupäeval teatati 561 ja pühapäeval 479 uuest positiivsest testivastusest. Esmaspäeva hommik tõi Eestisse juurde 248 nakatunut. Ka Jõgevamaal tõusis nakatunute arv nädalavahetusel kiiresti.


Jõgevamaal teatati nii laupäeval kui ka pühapäeval kuuest uuest nakatunust. Esmaspäeval veel ühest.
Terviseameti teate järgi olid laupäeval ja pühapäeval lisandunud saanud oma nakkuse hooldekodust ning esmaspäeval teatavaks saanud nakatumine pärines pereringist.
Esmaspäeval kinnitas terviseameti pressiesindaja üheksa nakatunud kliendi ja seitsme hooldajaga hooldekodukollet Põltsamaa vallas.
Põltsamaa valla suuremates hooldekodudes esmaspäevase seisuga koroonaviirusesse nakatunud kliente ega hoolealuseid ei olnud. Vastavatud Kingu Kodus aga küll.
Kingu Kodu on aktsiaseltsile Hoolekandeteenused kuuluv majutusüksus Põltsamaal.
AS-i Hoolekandeteenused avalike suhete juhi Katrin Pärgmäe sõnul on praeguseks testitud kõiki kliente ja töötajaid. „Hetkel on koroonapositiivseid üheksa klienti ja seitse töötajat,“ teatas ta esmaspäeval.
„Terviseandmeid me mõistetavatel põhjustel ei saa anda, aga saame öelda, et enamus nakatunuid on sümptomiteta. Kuna majas on mitu korterit, on inimeste eraldamine võimalik, kasutame lisaks kõiki võimalikke meetmeid, et nakkuse levikut takistada. Personaliga on keeruline, aga tänu tublidele ja professionaalsetele Kingu Kodu, Võisiku Kodu ja teistele Kesk-Lõuna piirkonna töötajatele saame hakkama,“ selgitas Katrin Pärgmäe.
Esmaspäevaks oli kinnitatud haigusjuhte Eestis 15 226, neist aktiivseid hinnanguliselt 5271. Viimase 14 päeva nakatumisi 100 000 inimese kohta oli 396,62, tehtud teste 514 534.
Jõgevamaa haigusjuhtude arv esmaspäevase seisuga oli 141 ning positiivsete testide arv 10 000 elaniku kohta 49,57.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus