Kord Vestman all ja Piibeleht peal, siis jälle vastupidi

Just see tuntud lause Eduard Vilde “Pisuhännast” sobib ideaalselt iseloomustama tänavu toimunud karikavõistlusi jäärajasõidus. Kuni viimase etapi viimase vooruni ei olnud teada, kes lõpuks meistritiitli koju viib.  Iga klassi üldvõitja selgitati välja igal etapil saadud punktide järgi, aga viimane etapp oli paljudele kaalukeeleks ja põnevust jätkus viimase hetkeni.

Korralduslikud muutused

Karikavõistlustel korraldati sel aastal kolm etappi – Võrtsjärvel Rannakülas, Lääne-Eestis Kaismaa järvel ning Viljandi järvel. Ilmataat oli sel aastal helde, kõik etapid said peetud korralikul jääl ning mingeid viperusi ette ei tulnud. Eelmise aasta pehmel talvel sai peetud vaid üks etapp ning karikad jäid jagamata. Kahjuks ei korraldatud sel aastal ühtegi etappi aga Kuremaal ega Peipsi järvel, et ka meie maakonna huvilistel  oleks olnud hea kaasa elamas käia.

Varasema seitsme klassi asemel võisteldi tänavu esimest korda kaheksas erinevas klassis, sest neliveolised autod jagati kaalu järgi kahte eraldi klassi – 4WD ning 4WD mini. Lisaks olid veel järgnevad kategooriad: 2WD noored, 2WD naised, 2WD esivedu, 2WD tagavedu, 2WD piik ning 4WD piik.

Meie maakonna edukamad

Kõige edukamad olid kindlasti meie maakonna mehed klassis 4 WD mini ehk väiksemakaaluliste neliveoliste autode klassis:  esikoht ning kolmas koht tulid Tormas elavatele vendadele Meelis ja Taavi Liisile. Poisid katsetasid sel aastal sõitu kahe  Jaapani autoga – Daihatsu Charade ning Mitsubishi Coltiga. Esimest on muide hellitavalt ka ratastel külmkapiks kutsutud.

Edukad on olnud noormehed ka eelnevatel aastatel. Meelis Liisile oli see teine Eesti meistri karikas 4WD klassis (sel aastal siis 4WD mini klassis) lisaks on tal olemas ka kaks hõbedast karikat. Taavi Liis on äärmiselt järjepidev ning saavutanud kolm korda kolmanda koha. Sel aastal, nagu ka eelnevatel, püsis pinge kuni viimase võistluse autasustamiseni.

Meelis ega Taavi viimasel etapil kahjuks poodiumile ei pääsenud, üldkokkuvõttes olid aga siiski poodiumikohad kindlustatud. Sel aastal pakkus 4WD mini klassi äärmiselt tugevat konkurentsi Antsla noormees Andre Kurg. Ta oli  sellel aastal jokkeriks, kes oma ulja sõiduga meie poiste eest punkte üritas napsata. Kuna viimane etapp oli Andrel edukas, suutiski ta endale hõbedase poodiumikoha välja võidelda.

Meelis ning Taavi Liis panid sel aastal end proovile ka piigiklassis, kus kiirused suuremad ning autod võimsamad,  seal tuli aga tunnistada teiste paremust. Kindlasti minnakse karikajahile ka järgmisel aastal, hasart kasvab iga aastaga.

Võistluste üks korraldajatest Mati Kask oli väga rõõmus, et isegi viimasest etapist võttis osa 80 sõitjat, ning tõdes, et kuna sel aastal oli palju uusi võistlejaid, oli ka poodiumil näha sõitjaid, keda sinna varem pole jõudnud. See peaks julgustama nii naisi kui mehi osalema. Saab ennast proovile panna, arendada sõiduoskusi ning hea õnne korral viiakse koju karikas ning sponsorite välja pandud auhindu. Et võistlusi peetakse Piiroja rallikrossirajal ka suvel, ei pea külmapelgajad oma ralliunistusi alla suruma – vaja on vaid natuke pealehakkamist.

Viljandi etapi poodiumikohad

2WD naised

1 Maria Roop

2 Piret Gilden

3 Liis Talivere

2WD noored

1 Kristo Selleke

2 Kristofer Lupp

3 Pranko Kõrgesaar

2WD esivedu

1 Eero Labotkin

2 Janno Õis

3 Valmar Gilden

2WD tagavedu

1 Ruben Lend

2 Keio Priimats

3 Urmas Ploom

4WD

1 Alar Rosenberg

2 Allar Goldberg

3 Mait Pikkof 

4WD mini

1 Mihkel Tomingas

2 Edgar Jõgi

3 Andre Kurg

AVELI PÄRN

blog comments powered by Disqus