Koolinoored pidasid kolmandaid olümpiamänge

Teisipäeval avati pidulikult Jõgeva linna kolmandad kooliolümpiamängud. Kolmapäeval toimunud mängudel osalenud õpilased olid jagatud 25 riiki.


Eilne hommik algas piduliku rongkäiguga, mille käigus liikusid näiteks Kreekast, Austraaliast, Ameerika Ühendriikidest ja ka viimaste suveolümpiamängude korraldajamaalt Brasiiliast pärit atleedid Jõgeva staadionile. Sportlik päev, kus võisteldi viiel alal, võis alata.

Jõgeva põhikooli direktriss Triin Lõbu lausus avakõnes, et olümpiamängud on koolipere jaoks küllaltlt olulised, et selle nimel õppetöö katkestada ja üheks päevaks spordile keskenduda. „Olge seekordsetel olümpiamängudel ausad iseenda, oma meeskonna ja konkurentide vastu ja tundke mängudest rõõmu,“ soovis koolijuht.

Teisipäeval süüdatud olümpiatule tõi staadionile Jõgevamaa gümnaasiumi noor ja tubli sportlane, kergejõustiklane ja jalgpallur Marcus Mardimäe. Kuna olümpiamängudel on oluline võistelda ausalt, siis andsid traditsiooni kohaselt sellekohase tõotuse nii sportlaste kui ka kohtunike esindajad. Victoria Zelinski luges ette sportlaste tõotuse, kus lubati, et olümpiamängudest võetakse osa ausalt, austades ja täites reegleid ning võisteldakse sportlikus vaimus oma võistkonna auks. Kohtunikud lubasid, et kohustusi täidetakse erapooletult, tõeliselt sportlikus vaimus, järgides reegleid, mille järgi olümpiamänge peetakse.

Õpilased võtsid mõõtu pendelteatejooksus, kardisõidus, ratsutamises, hoota kaugushüppes ja lendava taldriku lennutamises läbi olümpiarõngaste.

Korraldaja Viktor Nõmm hindas kogu päeva suurepäraseks. „Kõik läks täpselt nii, nagu plaanitud,“ oli ta päeva lõpus positiivne. Pingelisi heitlusi jagus kogu päevaks ning pendelteatejooks oli üks põnevamaid, mis otsustas ka teise ja kolmanda koha jagunemise. „Rootsi ja Ukraina vahe oli pendelteatejooksus vaid viis kümnendikku,“ sõnas Nõmm, rõhutades, et eelkõige pööratakse tähelepanu võistkonnavaimule.

Olümpiamängud võitis kokkuvõttes Kreeka, teise koha pälvis Rootsi ja kolmanda Ukraina. Seitsmendaks jäänud Tšehhi sportlased võitsid loosiauhinnana külastuse spordimuuseumi.

Põhikoolist osalesid õpilased esimesest üheksanda klassini ja gümnaasiumist õpilased kümnendast ja üheteistkümnendast klassist, kokku umbes 750 atleeti. Olümpiamängude toimumist Jõgeval toetas Eesti Olümpiaakadeemia.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus