Koolinoored lasteaialapsi lõbustamas

Selgeks oli õpitud lustakas lasteetendus ?Timbu-Limbu õukond ja lumehaldjas?. Näidendis püüavad lõbusad mänguasjadeks kehastunud tegelased leida põhjust, miks lund ei saja. Koos võetaksegi ette sündmusterohke teekond lumeveskisse, et asja parandada. Tee peal juhtub nii mõndagi põnevat ja veidike õudsetki, kuid kõik lõpeb hästi.

?Mulle meeldis noorte etendus väga, nad olid andekad, eriti paistis silma Kristjan Vahtla Pambu osas. Võib-olla oleks etendus siiski võinud natukene pikem olla ning sisaldada laulu ja tantsu, aga meie lapsed jäid etendusega rahule ning ootame ühisgümnaasiumi näiteringi teine kordki külla,? ütles lasteaia Karikakar kasvataja Ilme Korb. Pisikese Anetti ja Jaak Martini meelest oli etendus vahva ja neile meeldisid rääkivad mänguasjad, kes päästsid lumehaldja kurja Nõia-Wella käest ning lund hakkas jälle sadama.

?Näitering on põnev vaheldus koolielule ning seltskond on ka parim, kuigi meid võiks siiski rohkem olla. Oma osa näidendis õppisin ma ruttu selgeks, tegime suhteliselt palju proove, kus sai palju nalja ning aeg möödus lennates. Siiski pole näitlejate elu ka kerge, näiteks mina jäin enne esinemist haigeks ning pidin end rohtudega turgutama, et laval haukuda saaksin. Kuid tuli välja, et haukuda oli lihtsam kui rääkida,? rääkis näidendis üleskeeratavat koera mänginud Marta Makarevit?.

Jõgeva Ühisgümnaasiumi näitering alustas tegutsemist sellest õppeaastast ning neid juhendab Janek Varblas. Juhendaja arvates on noortel palju tahtejõudu, kuid siiski võiks veidike rohkem kohusetunnet olla ning ikka kõigis proovides käia. ?Oleme esinenud põhiliselt ikka Jõgeva Ühisgümnaasiumi seinte vahel, kuid eks tulevik näitab, mis edasi saab. Mõistan, et neil on küll raske, kool ja näitlemine, kuid usun, et nad saavad hakkama. Eks harjutamine teeb meistriks,? rääkis ta. Noori on ringis praegu veel vähe, kuid nad on rõõmsad sellise huvitava tegutsemisvõimaluse eest. Praegu käib pidev töö, et kevadeks M. Kivastiku ?Näitemäng? ära õppida ja kooli aktusel seda etendada.

MAARJA-MARIANNE PILV,
Jõgeva Ühisgümnaasiumi õpilane

blog comments powered by Disqus