Koolimaja valmimist oodatakse

Läinud kevadel nurgakivi saanud Jõgeva põhikooli uue hoone ehitus kulgeb plaanipäraselt, seda kinnitavad ühest suust nii koolijuht kui ehitaja. Uue maja valmimist ootab koolipere tõesti pikisilmi, sest nüüdisaegne õppetöö eeldab ka vastaval tasemel õpitingimusi, mis koos uue majaga luuakse. Möödunud õppeaasta kannatati kitsastes oludes ära ja üle tuleb elada ka veel nädala pärast algav õppeaasta.

Aga nii, nagu optimistlikult särav koolidirektor Triin Lõbu veendunult ütleb, saadakse veel aastake hakkama, sest silme ees terendav uus kaasaegne maja annab selleks lisajõudu. Rõõmusõnumiks oli kooliperele seegi, et kui esialgu oli vanast majast alles jäänud aulas plaanis rekonstrueerida vaid tehnosüsteemid, siis nüüd renoveeritakse täielikult kogu aula.

Koolijuhi sõnul on see märgilise tähendusega, sest aula on oluline kooli kuvandi ja üldpildi hoidmisel. Nii et järgmise aasta septembris saavad kooliteed alustavad lapsed oma aabitsad kätte juba kaasaegses aulas. Samuti on aula üle põhjust rõõmustada Liblikapüüdjatel, kellele see on aastaid olnud kodulavaks.

Koolimaja katuse all leiab endale siis uue kodu ka Jõgeva linna raamatukogu, mis hakkab elama oma elu 600 ruutmeetril. Tulevikult jääb üle oodata veel vaid uut võimlat. Jõgeva vallale on taoline suurehitus tõsine väljakutse, kuid sellesse on ka tõsiselt suhtutud. Ning kõik märgid kinnitavad, et aasta pärast ehib Jõgevat veel üks nüüdisaegne ja kõiki võimalusi pakkuv nägus koolimaja.

blog comments powered by Disqus