Koolilõpetajad saavad tuleviku planeerimisel asjatundlikku nõu

Põhikooli – ja gümnaasiumilõpetajatel on edasiste valikute tegemisel võimalik nõu pidada noorsootöötajate ja noortenõustajatega Jõgeva ja Põltsamaa piirkonnas.

Noortenõustaja Maire Püssi sõnul on koolilõpetajatel mitmeid valikuid. “Võimalus on minna gümnaasiumi, ametikooli, tööle, pärast gümnaasiumi lõpetamist kõrgkooli, noormeestel ka sõjaväkke. Pole midagi imelikku, et tavapärase ning igapäevase rutiini asemel  mitmete võimaluste ees seistes on otsust teha piisavalt keeruline,” ütles ta.

Püss märkis, et koolilõpetajad saavad leida oma  kodukohale lähema  noortekeskuse noorsootöötaja või noortenõustaja, kes kuulab ja aitab suurema segaduse vältimiseks  koordineerida edasisi plaane, kellega koos vaadata üle võimalused, leida tööd või  laiemalt näha oma  kohta elus. Kindlasti saab koolilõpetaja koos noorsootöötajaga analüüsida oma võimeid ja oskusi, tugevusi ja nõrkusi, otsida huvipakkuvaid tegevusi ning ennast proovile panna erinevates uutes olukordades, mis ühiselt välja valitakse

“Ei ole olemas väljapääsmatuid olukordi ja iga abivajaja jaoks leidub lahendus, seepärast tasub leida endale kaasamõtlejaid, sest mitu pead on ikka mitu pead,” lisas ta.

Noorsootöötajad ootavad koolilõpetajaid nii Põltsamaa  kui Jõgeva piirkonna (Jõgeva linn, Laiuse, Kuremaa, Siimusti, Vaimastvere, Jõgeva alevik) noortekeskustes,  lisainfo Facebook’ist   Jõgevamaa Noorte Tugila või noortenõustajalt Maire Püssilt.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus