Koolilastele jagati taas toidupakke

Piiramaks koroonaviiruse levikut otsustas valitsus saata alates eelmise nädala esmaspäevast koolid distantsõppele.


Et riik on eraldanud koolilastele toiduraha, siis pannakse kokku selle raha piires taas toidupakid.
„Jõgeva vallas toimetas toidupakkide kokkupaneku ja laialijagamisega iga kool ise,“ selgitas Jõgeva valla haridus-ja kultuuriosakonna juhataja Helle Kajaste. „Üldiselt olime läbi rääkinud, et pakid võiksid sobida just jõuludeks ja tean, et saadi ka piparkooke. Et vallas on kokku 1238 õpilast, siis jagamine toimus erinevates koolides lastevanematega suheldes ja kokku leppides. Nii kevadel kui ka praegu oli neid, kes pakist ära ütlesid,” rääkis Kajaste.
„Põltsamaa vallavalitsus jagas Põltsamaa Halduse abiga kahel päeval välja 913 toidupakki ja paki maksumuseks oli 12 eurot, sest distantsõppe aeg oli meil koolides erineva pikkusega,“ selgitas Põltsamaa haridus- ja kultuuriosakonna juhataja Silja Peters. Paki koostamisel oli oma õla alla pannud piirkonnas tegutsevad ettevõtted E-Piim ja Orkla, kes pakkusid vallale toiduaineid soodushinnaga. „Pakkide jagamine toimus lastevanematega kokku leppides, sest väiksemad lapsed poleks suutnud kuue kilost pakki koju viiagi,“ tõdes Peters, et kevadest saadud kogemus näitas, et on neid, kellele peab toidupaki lausa koju viima. „Samas on ka neid, kes annavad teada, et toidupakki ei soovi ja on ka neid, kes lihtsalt järele ei tule ning nende pakid jagatakse ära teiste vahel,” kinnitas Peters.
Mustvee vallas toimetavad koolid iseseisvalt ja oma eelarvete piires
„Distantsõppel on oldud nädal ja sel ajal on koolides käinud erivajadusega lapsed ja ka individuaalset konsultatsiooni vajavad õpilased. Nemad on koolis süüa saanud,” selgitas Mustvee kooli ja Peipsi gümnaasiumi direktor Marianne Kivimurd-Tarelkina, et koolide toidupakke jagatakse õpilastele uue aasta eelsel nädalal ja need püütakse kokku panna selle summa raames võimalikult mõistlikult ja tervislikult.

ULVI TAMM

blog comments powered by Disqus