Kooliaasta lõppes ühise piknikuga

Põltsamaa ühisgümnaasiumis (PÜG) on siiani kooliaastat alustatud ühise avaaktusega Põltsamaa Veski tänava koolihoone juures. Niisamuti on seal ka kooliaasta lõpetatud. Seekord otsustati õppeaasta lõpetamise traditsiooni muuta ning teisipäeval sai samas kohas, kus PÜG-i koolipere kooliaastat ühiselt alustab, teoks mõnus piknik.

PÜG-i direktor Aimar Arula lausus õpilaste ja õpetajate poole pöördudes, et küllap niisugune õppeaasta ühine lõpetamine meeldib nii õpilastele kui ka õpetajatele. Piknik on tore koosolemise hetk, kus keegi ei kiirusta koju, treeningule, suvisele tööpostile, vaid veedetakse rahulikus meeleolus ühiselt koos aega ning nauditakse kaasa toodud häid jooke ja suupisteid. Pikniku kuupäeva kavandades oli kooli juhtkonnal üks plaan – just samal päeval tähistas EELK Põltsamaa koguduse õpetaja Markus Haamer oma juubelit, mis Aimar Arula sõnul tähendas seda, et see sündmus lihtsalt pidi tagama ilusa ilma. Nii ka oli.

Koolimaja juures lauatennise laud

Piknikul osalenud õpilastest ja õpetajatest moodustatud inimketist kujundati number sada, millega juhiti tähelepanu tänavu detsembris toimuvale kooli 100. juubelile.

Ametlikult küll õpilased enam koolimajja tulema ei pea, kuid kes tunneb, et tahaks veel teadmisi täiendada, selleks on võimalus eeloleva kahe nädala jooksul. Õpetajad on valmis paari nädala jooksul veel õpilasi vastu võtma. Need õpilased, keda tunnustati kiituskirjadega ja kes kooliaasta edukalt lõpetasid, saavad juba suverõõme nautima hakata. Koolijuht loodab, et suvi saab olema sama soe ja päikeseline nagu pikniku korraldamise päevgi. Uuesti kohtutakse juba õpilastega 1. septembril samas kohas.

PÜG-i 11. c klassi neiud andsid piknikulistele teada, et koolimaja juurde on üles pandud uus lauatennise laud. Gerli Hansschmidt lausus, et see on tema ja ta sõbrannade ühine projekt, millega nad soovisid oma koolikaaslastele pakkuda täiendavat võimalust mõnusaks õppetöö väliseks tegevuseks. Samuti soovisid nad teha oma koolile kingituse peagi saabuva olulise juubeli puhul. Gerli Hansschmidti sõnul on nad väga uhked selle üle, et suutsid selle projekti edukalt ellu viia. Ta tänas ka sponsoreid, kelle toel lauatennise laud hangiti ning kutsus üles sellega heaperemehelikult ümber käima, et võimalikult paljud õpilased pika aja jooksul koolimaja juures lauatennist mängida saaksid.

Kooliaasta lõpp vabamas vormis

PÜG-i 1.-6. klassi huvijuht Mariin Sirk lausus, et möödunud aastal korraldasid nad pikniku 1.-6. klassi õpilastele Põltsamaa Roosisaarel. Aasta tagasi tähistas Põltsamaa linn oma 90. juubelit ja siis moodustasid piknikul osalenud õpilased inimketi, millest kujundati number 90. Sealt kasvas välja idee korraldada samasugune üritus kogu koolipere osavõtul.

Mariin Sirk lausus, et kui eelnevatel aastatel tähistati kooliaasta lõpetamist akadeemilisemas vormis, siis tänavu otsustati õppeaasta lõpetamise üritus korraldada vabamas ja mõnusamas õhkkonnas, selle juurde kuulub ka meelelahutusprogramm. Liiati loob koolimaja ees olev suur muruplats pikniku pidamiseks hea võimaluse.

Huvijuht ütles, et tegelikult oli neil olemas ka plaan B vihmase ilma puhuks, kus iga klassi õpilased oleks läinud oma klassiruumi ja seal kaasa võetud head-paremat maitsnud. “Aga meil oli ju ilm ette ära tellitud,” lausus Mariin Sirk lõbusalt.

Piknikukorvi ettevalmistamiseks toetati õpilasi kooli poolt lõunasöögiraha ulatuses ja iga klassi õpilased leppisid omavahel kokku, mida nad piknikukorvi veel juurde lisavad. Mariin Sirk lausus, et nad pole siiski veel otsustanud, kas ka tuleval aastal kooli lõpetamine just niisugusel kujul teoks saab. “Kõigile see väga meeldis ja täiesti võimalik, et aasta pärast taas seal muru peal ühiselt piknikku peame,” märkis huvijuht.

Samas kinnitas ta, et tänavu detsembris, mil möödub sada aastat Põltsamaa kooli loomisest, korraldavad nad selle puhul ka mingi suurema ürituse, milleks võib olla rongkäik Põltsamaa linnas ja kindlasti veel midagi lisaks. Tuleva aasta juunis aga saab teoks suur vilistlaste kokkutulek.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus