Kooliaasta eel toetatakse suurperesid

Enne uue kooliaasta algust, ajavahemikul 9.‒12. augustini viidi läbi heategevuslik projekt „Lapsed kooli,“ mille käigus koguti koolitarvete näol annetusi Eesti lasterikastele peredele. MTÜ Eesti Lasterikaste Perede Liit presidendi Aage Õunapi sõnul soovitakse projekti toel leevendada pinget lasterikaste perede eelarvele, mille toob kaasa kooliaasta algus.

Projekti käigus koguti 41 Selveri kaupluses neljapäevast kuni pühapäevani üle Eesti mitmesuguseid koolitarbeid, mida poodide külastajad sealt ostsid ja annetasid. „Koolitarbed on üsna kallid ja meie eesmärk oli ulatada lasterikastele peredele omapoolne abikäsi,“ märkis Õunap.

Nelja päeva jooksul koguti 51 553 ühikut koolitarbeid, neist Põltsamaal 901 ja Jõgeval 2066. Kampaaniat aitas läbi viia 503 vabatahtlikku, Põltsamaal 16 ja Jõgeval 30.

ELPL presidendi sõnul on kuni 26. augustini võimalik lasterikkaid peresid toetada läbi COOPi kaupluste, ostes sealt koolitarbeid ja pannes need annetuskasti.

Nii nagu eelnenud aastatel, osteti annetamiseks vihikuid ja kaustikuid, samuti mitmesuguseid kirjutusvahendeid. Vähem annetati kallimaid koolitarbeid, näiteks koolikotte. Heategevuskampaania käigus kogutu jagatakse sama piirkonna lasterikastele peredele.

Suurpered, kelle lastele annetusi tehakse, valib välja vastava piirkonna organisatsioon. Jõgevamaal on selleks organisatsiooniks MTÜ Jõgevamaa Lasterikkad ja meie maakonnas kuulub sellesse organisatsiooni 80 paljulapselist peret. Varasemate aastate kogemus tõestab, et Eesti inimestele läheb väga korda meie oma laste käekäik.

Igal sügisel korraldatakse traditsiooniline perepäev, mis toimub iga kord ise paigas, on külastatud Lottemaad ja teaduskeskust Ahhaa. Sellistele üritustele on kogunenud kuni 2000 suurperede liiget. Kevaditi toimub suurperepäev, mis tänavu sai teoks Eesti Rahva Muuseumis.

Suurperepäeva raames kuulutatakse välja ka aasta suurpere. Igal aastal toimub suvekool, mis oli sellel aastal Udu talus. ELPL kodulehel on olemas ka kontaktid, mille vahendusel saab lasterikaste perede heaks annetusi teha.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus