Koogil valmistutakse peoks

Tabivere valla läänepiiril Koogi külas valmistutakse kolmikpeoks. Laupäeval, 9. augustil toimub seal järjekordne külapäev, kunagise Saadjärve kooli õpilaste kokkutulek ja ka valla laulupäev, mida peetakse Maarja-Magdaleena külaga kahasse kord ühel, kord teisel pool.

<p class=”MsoNormal” style=”MARGIN: 0cm 0cm 0pt; TEXT-AUTOSPACE: ; mso-layout-grid-align: none; mso-hyphenate: none” align=”justify”>Koogi külaseltsingu ühe asutajaliikme Liia Koortsi sõnul on aktiivselt tegutsetud alates 2001. aastast.

„Tänavust külapäeva ja Saadjärve kooli kokkutulekut alustame laupäeval kell 15 külaplatsil, kus pidulikult küla lipu heiskame. Koduloo- ja ajaloohuviline Koogi põliselanik Jaan Peetsalu on kogunud palju materjali meie küla ja kooli ajaloost. Sündmuse avamisel meenutame ka kunagist Saadjärve kooli ja viime vana koolimaja juurde lilled. Pillilugude ja lauludega alustab Rauno Koorts ning kell 15.40 algab  Maarja-Magdaleenas tegutseva Wiera teatri etendus „Kui lapsed öös näevad und”.

Korraldame võistlused rannavõrkpallis ning seekord viime  koos külapäevaga  läbi veel ühe traditsioonilise sündmuse – valla laulupäeva.  Sel puhul tulevad külla Maarja-Magdaleena segakoori sõpruskoorid Tormast ja Koerust. Kell 19 laulamegi koos meie sõpradega, et meenutada äsjast laulupidu,” rääkis Liia Koorts, kes on Maarja-Magdaleena segakoori ja meesansambli juht. Meeslauljaid ootab muide koos Vanemuise seltsi  meesansambliga peagi ees kontsertreis Ungarisse ja seega tuleb neile kasuks ka laupäevane esinemine.  Laulda on neil plaanis nii omaette kui  koos reisikaaslastega.

Õhtul kell kaheksa lööb lood lahti maakonnas tuntud tantsumuusikaansambel Absolut Lühis,” kirjeldas Liia.

Peo kulminatsioon saabub tema sõnul aga kella kümne paiku, kui Koogi kauni paisjärve  kalatrepil süüdatakse küünlad ja esinemist alustab Marko Matvere koos Väikeste Lõõtspillide Ühinguga.

Julguse nii kuulus kollektiiv külla kutsuda andis isiklik tutvus  Marko Matverega, kui Koortside-Kurside pereansambel ülemöödunud kevadel ETV Perepeo saates  koos temaga   Kirilinnu laulu esitas. Nüüd on Liia sõnul plaanis seda laulda ka kodukandi rahvale ja loomulikult annab Väikeste Lõõtspillide Ühing Koogil kontserdi, mis lõpeb ilutulestikuga. Need, kes veel lusti ja jaksu, jätkavad seejärel tantsimist.

Peo organiseerijad on mõelnud ka lastele, nende tarvis on batuut ja näomaalija, paintball ja lõbusõit eesliga.  

„Projektirahade ja valla toel on külaseltsingul välja ehitatud külaplats ja -koda, rajatud paisjärve äärde ujumisrand ja palliplats.

Järvemuusika kontserte ja külapäevi oleme siin korraldanud igal suvel, iga kolme aasta järel toimub ka kunagise Saadjärve kooli kokkutulek. Leiame, et Koogi kant on väärt, et seda laiemale avalikkusele tutvustada, aga eelkõige soovime pakkuda oma rahvale meelelahutust ja kultuurisündmusi, mis tugevdavad kodutunnet,” rääkis Liia. 

i

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus