Koogi küla päev uhiuue muusikaliga

Laupäeval, 1. augustil saavad Tabivere valla Koogi küla ja ümbruskonna praegused ja endised elanikud kokku traditsioonilisel külapäeval, mida tänavu peetakse juba  16. korda ehk alates 2000. aastast igal suvel.


Koos külapäevaga toimub sealkandis ka endise Saadjärve kooli vilistlaste kokkutulek.

„Kohe, kui oma külapäeva korraldama hakkasime, võtsime koos kunagise Saadjärve kooli rahvaga ka kokkutuleku plaani. Esialgu toimus see iga kolme aasta järel, aga möödunud aastal avaldasid kunagised koolijütsid, kes nüüdseks juba üsna eakad, et tahavad kohtuda igal suvel. Nii ongi meil ka seekord koos külapäevaga kooli kokkutulek. Räägime põgusalt kooli ajaloost ja läkitame kunagise koolimaja õuele lilled. Maja on nimelt erakätes ja selle elanikud pole rahva sinna kogunemisest huvitatud,“ rääkis Koogi päevade üks algatajaid ja peamisi korraldajaid Liia Koorts.

Tänavust oma rahva pidu alustatakse kell 16 sportlike mängudega. Kell 18 algab aga külaplatsil uhiuus muusikal, mille kohta võib öelda, et Eestimaa mandriosas pole seda veel avalikkusele näidatudki.

Muusikaetendusega, mille pealkirjaks „Naine laevas“, astuvad laupäeval üles Maarja-Magdaleena segakoori mehed, esietendus toimus aga hiljaaegu Prangli saarel, kuhu koor seekord oma traditsioonilise suvise kontsert- ja huvireisi tegi.

„Muusikali lavastamise idee tuli Erlend Kollomilt, kes kirjutas ka teksti. Tantsusamme aitas seada Ave Lääne, vahele põimisime rahvalikke meremehelaule, mida aitasin valida mina,“ rääkis koori dirigent Liia Koorts.

Tema sõnul oli muusikalil saarerahva hulgas menu. Naerdi südamest, kuid pühiti ka pisaraid.  Liia kinnitas, et muusikali näeb  edaspidi tingimata ka laiem üldsus nii Tabivere vallas kui ehk mujalgi.

Koogi külapäeva õhtul mängib tantsuks ansambel Säde, traditsioonilisel järvemuusikakontserdil musitseerib seekord ansambel Kõrsikud.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus