Kõo vallavolikogu lükkas suunavaliku üle otsustamise edasi

Põltsamaa piirkonnas on teatavasti nn. 4P ehk Põltsamaa linn, Põltsamaa, Pajusi ja Puurmani vald kokku leppinud, et neist saab peale tuleva aasta oktoobrikuus toimuvaid kohalikke valimisi üks omavalitsus. Viienda osapoolena jätkab nelikuga läbirääkimisi Põltsamaa valla piirinaaber Kõo vald Viljandimaalt. Samal ajal peab Kõo vald liitumisläbirääkimisi ka Viljandimaal asuva Suure-Jaani vallaga. Kõo vallavolikogu esimees Avo Põder lausus, et Kõo jaoks on kahtlemata väga olulisel kohal maakondlik kuuluvus. Tegelikult jäi Kõo valla suuna valik otsustamata seetõttu, et Põltsamaa suunaliste läbirääkimiste ühelt partnerilt ehk Puurmani vallalt pole tulnud selget seisukohta maakondliku kuuluvuse osas. Mõned Kõo vallavolikogu liikmed märkisid, et suunavaliku võiks kohe ära otsustada, aga enamus Kõo vallavolikogust pidas vajalikuks otsustamine edasi lükata.

Avo Põderi sõnul ei oska tema praegu prognoosida kummale poole lõplik suunavalik tehakse. Kõo vallavolikogu esimees lubas, et hiljemalt septembrikuu jooksul langetab Kõo vallavolikogu otsuse selle kohta, kas liitub nelja praeguse Jõgevamaa vallaga või Suure-Jaani vallaga.

Puurmani vallavolikogu esimees Aare Järvik lausus, et Puurmani vald arutas maakondliku kuuluvuse teemat möödunud reedel toimunud istungil. Aare Järviku sõnul arutleti selle teema üle väga pikalt ja põhjalikult, võttes arvesse kõiki erinevaid võimaliku maakondliku kuuluvuse muutusega kaasnevaid nüansse. Lõpuks jõuti üksmeelele selles, et Puurmani vald on nõus minema Viljandimaa koosseisu juhul, kui nn 4P-ga liitub Kõo vald Viljandimaalt. Edaspidiseks regionaalseks keskuseks jääb Puurmani vallale aga jätkuvalt Tartu. Aare Järvik lisas, et nüüd on viie Põltsamaa piirkonnas läbi rääkiva omavalitsuse lõpliku kujunemise osas pall Kõo vallavolikogu käes.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus